Reklama [góra]

Szukasz idealnego prezentu urodzinowego, a może jubileuszowego? To może być dobry wybór


Prezent idealny z pewnością nie istnieje. Każdy z nas ma inne potrzeby, inne upodobania, inny gust. Jest jednak grupa produktów bliska ideałowi. Jeśli poszukujesz naprawdę dobrego prezentu, wybierz książkę. Podpowiadamy, jak to zrobić najlepiej.

Pomiędzy okładkami znajdziesz rzeczy naprawdę wyjątkowe

Dla wielu osób stos dobrze wybranych książek to prezent wręcz wymarzony. Jeśli jednak szukasz czegoś dla osoby, która na co dzień nie pochłania ton literatury, wystarczy jeden, uczciwie i z zaangażowaniem wybrany tytuł. Książki skrywają w swoim wnętrzu największą wiedzę, najbardziej niesamowite przygody, najbardziej poruszające emocje, najlepsze żarty i najwartościowsze myśli. Tutaj nie ma opcji, aby nie znaleźć czegoś dla każdego obdarowywanego. Trzeba jedynie dobrze przygotować się do poszukiwań. Celnie wybrany tytuł to podstawa. Sprawą drugorzędna jest natomiast, czy książka będzie kosztowała grubo ponad 100 zł, czy tylko 30. Różnorodność tematyczna książek dostępnych na rynku księgarskim jest naprawdę imponująca. Warto zatem uszeregować kilka kluczowych cech osoby, dla której poszukujemy prezentu, a następnie dokonać wyboru podstawowej kategorii. Zastanów się, czy chodzi Ci o książkę bardziej podręcznikową, czy możliwie, jak najbardziej literacką. Jeśli już wiesz, podążaj w tym kierunku.

Zastanów się przede wszystkim, co obdarowywany lubi

Aby jak najcelniej wybrać jakikolwiek prezent, warto dobrze zastanowić się, co dana osoba naprawdę lubi. I nie musi to być coś, co bezpośrednio wiąże się z ewentualnym prezentem. Stwórz pewien profil osoby obdarowywanej, odpowiadając sobie na pytania: co ten ktoś lubi robić, co je i pije najchętniej, jak spędza wolny czas, jak się relaksuje, czym zajmuje się zawodowo, co najbardziej interesowało daną osobę w szkole, na studiach. Pytań może być naprawdę wiele. Nie ograniczaj się w tworzeniu profilu zainteresowań i potrzeb osoby obdarowywanej. To doskonała pomoc, także na przyszłość – może stworzysz sobie listę potencjalnych prezentów na kilka kolejnych okazji!

Jeśli już wiesz, co naprawdę lubi osoba, dla której przygotowujesz prezent, zastanów się, co ostatnio czytała, jakie pismo, jaką książkę ostatnio u niej widziałeś, jaki film oglądała ostatnio w kinie i jaki serial jej towarzyszy na co dzień. Tutaj warto dowiedzieć się także, czy dana osoba śledzi jakiegoś bloga, vloga, a może gra namiętnie w jakieś gry?

Jeśli już posiadasz wyżej wymienione informacje, możesz skomponować z nich przynajmniej jedną kategorię, w której odnajdziesz właściwy tytuł.

Jeśli osoba lubi historię i ekonomię…

Możesz wybrać coś wprost z tej kategorii. Oferta książek naukowych jest ogromna. Jednak idąc tym tropem możesz zdecydować się także na tytuł spośród propozycji popularnonaukowych, łączących w sposób stonowany dane tematy. Wpływ ekonomii na wydarzenia historyczne w Europie, polityka a wielkie kryzysy ekonomiczne, najpopularniejsze samochody w historii – jak powstawały…

Jeśli dysponujesz odpowiednimi informacjami na temat preferencji i zainteresowań danej osoby, z pewnością trafnie połączysz dziedziny, by wybrać coś naprawdę oryginalnego i ciekawego.
Jeśli osoba interesuje się nowymi technologiami…

Tutaj także możesz wybrać coś wyjątkowego. Literatura i nowe technologie nie wykluczają się. Wybrana książka powinna być jednak w tonie bardziej dynamicznym i jak najbardziej profesjonalnym. W tym wypadku nie musisz zagłębiać się w tematy, o których nie masz pojęcia. Może coś o dronach, współczesnej fotografii lub grach video?
Jeśli osoba ceni sobie książki z duszą…

Poszukaj czegoś z oferty antykwariatu. Możesz tam znaleźć prawdziwe perełki, unikaty i pojedyncze egzemplarze, których jedynym właścicielem może stać się właśnie osoba przez Ciebie obdarowywana.

Szukasz właśnie prezentu idealnego? Wejdź na http://tezeusz.pl/ i po prostu wybierz!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.