Reklama [góra]

Turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Nawodnej [video]


W sobotę 10 grudnia w sali sportowej w Nawodnej odbyły się dwa Turnieje piłkarskie dzieci i młodzieży pod hasłem  "Mała Olimpiada Piłkarska". 

Patronat nad imprezą obieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Burmistrza Gminy Chojna Adam Federowicz. 

Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch kategoriach. O godzinie 10.00 na boisko weszły pierwsze ekipy turnieju.Byli to uczniowie szkół podstawowych gdzie do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów. Drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”.Poziom sportowy młodych adeptów piłki nożnej stał na bardzo dobrym poziomie. Po około 4 godzinach zmagań przyszedł czas na podsumowanie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z FC Schwedt 02, która wygrała wszystkie mecze zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce FC Schwedt 02
II miejsce Łabędź Widuchowa
III miejsce Krzywin
IV miejsce Mieszko I
V miejsce Nawodna
VI miejsce Mieszki III
VII miejsce Mieszko IINajlepszym zawodnikiem Turnieju został Tomasz Mucha z zespołu z Krzywina, królem strzelców został Karol Wąchała z zespołu FC Schwedt 02 z 13 bramkami na swoim koncie natomiast najlepszym bramkarzem został Bartek Augustyniak z Łabędzia Widuchowa.

O godzinie 15.00 do rywalizacji przystąpili uczniowie  gimnazjum i szkoły średniej. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów.W grupach drużyny grały „każdy z każdym”, a następnie w zależności o zajętego miejsca w grupie zespoły grały o miejsca w turnieju. Po 4 godzinach zmagań tabela końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce Piaseczno
II miejsce Morzycko Moryń
III miejsce Trzcińsko Zdrój
IV miejsce Iskra Banie I
V miejsce Odra Chojna
VI miejsce RTF
VII miejsce Widuchowa
VIII miejsce Iskra Banie II
IX miejsce All Stars
X miejsce Dzierzba Chojna

Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco: najlepszym zawodnikiem turnieju został Jacek Pohorecki z Morzycka Moryń, najlepszym bramkarzem  Adam Bułhak z Odry Chojna, a królem strzelców Konrad Juchlke. Zdaniem trenerów turniej stał na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym.Na zakończenie turniejów puchary, dyplomy i nagrody indywidualne wręczyli Burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz oraz Ewa Zatorska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawodnej.
Przy okazji organizatorzy chcieli serdecznie podziękować osobą , które przyczyniły się do organizacji turniejów:Burmistrzowi Gminy Chojna za zakup pucharów i nagród indywidualnych, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nawodnej Ewie Zatorskiej, Prezesowi Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej Tomaszowi Wołoszczukowi, Dyrektorowi Administracji i Infrastruktury Społecznej w Chojnie Wacławowi Gołąb, Maćkowi Ostrowskiemu, Markowi Kurplowi z Centrum Kultury w Chojnie, Pani Ratownik Medycznemu oraz rodzicom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.