Reklama [góra]

Uchwała zgodna z prawem, jej przygotowanie już nie? Sprawdzi to prokuratura


Gmina Stare Czarnowo chce umożliwić budowę domów w okolicach Binowa i Dobropola, działki znajdują się niedaleko Puszczy Bukowej, terenu przyrodniczo chronionego. Wojewoda zachodniopomorski chce zablokować takie działania i zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. 

Radni gminy Stare Czarnowo podjęli uchwałę w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy w obrębach geodezyjnych Binowo i Dobropole Gryfińskie. Nadzór prawny wojewody stwierdził brak naruszenia w prawie. 

Wojewoda Krzysztof Kozłowski ma jednak zastrzeżenia do "sposobu przygotowania dokumentów" - podało Radio Szczecin.

- Od początku byłam zdania, że uchwała zmiany Studium podjęta została zgodnie z prawem, co potwierdził dzisiaj wojewoda. Opinie niektórych osób w tym zakresie, twierdzących, że gmina łamie prawo, okazały się nieprawdą - informuje na stronie gminy Marzena Grzywińska, Wójt Starego Czarnowa (na zdjęciu).

Bój o puszczę toczą również ekolodzy z Klubu Kniejołaza, to oni złożyli skargę do wojewody na gminnych urzędników. Do zabudowy może zostać przeznaczone nawet 160 hektarów gruntów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.