Reklama [góra]

/center>

Wicemarszałek Sobieraj: "To co robią w Chojnie jest wysoce nieodpowiedzialne" [foto] [video]


Podczas środowej (tj. 14 grudnia) konferencji w Moryniu, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego odnieśli się do decyzji radnych w Chojnie, którzy odrzucili pomysł budowy ścieżki rowerowej. O sprawie pisaliśmy w artykule Gmina podpadnie marszałkowi? Radni nie chcą trasy rowerowej. Urząd Marszałkowski realizuje wspólnie z blisko 70 samorządami projekt dzięki któremu w naszym województwie ma powstać ponad 1000 kilometrów tras rowerowych.

Projekt wart 45 milionów złotych zawisł na włosku. Jak podaje Gazeta Wyborcza - Urząd zdecydował, że w tej sytuacji, by nie topić wartego 45 mln zł projektu, finansowy udział gminy Chojna (chodzi o 430 tys. zł) weźmie na siebie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

W powiecie gryfińskim trasa rowerowa będzie miała swój początek na moście w Siekierkach, dalej ma przebiegać przez tereny gmin Cedynia, Moryń, Chojna i Trzcińsko Zdrój.

-  Nie zrealizujemy tego odcinka, jeżeli radni nie zmienią swojej decyzji, apeluje do radnych gminy Chojna, to nie są duże pieniądze, możemy rozmawiać o rozłożeniu wkładu własnego w czasie ale nie wyrzucajmy do śmietnika wysiłku wielu gmin (...)  - powiedział Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa i dodał - to co robią w Chojnie jest wysoce nieodpowiedzialne.

Radna sejmiku województwa Ewa Dudar zapowiedziała, że odbędzie się spotkanie z radnymi.


22 komentarze:

 1. Wicemarszałek jaki pyskaty takim podejściem ciężko będzie o aprobatę chojeńskich radnych. Każdy mądry tylko jak się nie zna realiów chojeńskich finansów to można sobie prawić platformerskie przemowy.
  Prawo i Sprawiedliwość powinna Panu p. Wicemarszałku przyświecać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marszałek pyskaty? gdzie to słychać w wypowiedzi? apeluje, proponuje rozmowy i pomoc, to chyba ma rację tak stawiając sprawę.

   Usuń
  2. Pyskaty to chyba nie. Ale chamski na pewno.

   Usuń
 2. Chojna na ustach całego województwa..... grunt to dobry PR....

  OdpowiedzUsuń
 3. Inwestorem jest zarząd dróg wojewódzkich więc po co tyle c hałasu wystarczy ze gmina będzie ten odcinek na odludziu utrzymywać.Lepsza by była ścieżka lotnisko chojna itd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba realizatorem inwestycji, która później stanie się drogą rowerową dla kilku gmin aż do granicy z Niemcami w Siekierkach i mostem dalej do Berlina i europy. Ile jeszcze potrzeba czasu aby zrozumieć znaczenie i zasięg tej drogi rowerowej, to nie ścieżka na lotnisko tylko duży regionalny projekt,w którym każdy rozsądny samorząd uczestniczy, 45 gmin to chyba ma odmienne zdanie niż radni Chojny- pyt. dlaczego?

   Usuń
  2. Bo tonie, bo ma ogromne długi, koszty rosną, a zysków nie ma? Można tak w nieskończoność. Dośpiewaj sobie dalej...

   Usuń
  3. Dosadne słowa.... bardzo trafne.
   Bo jest bankrutem jednym słowem.

   Usuń
  4. bo utrzymuje radnych na takich wysokich dietach, niech weźmie przykład z Morynia, bo utrzymuje szkoły na które nie ma dotacji, by nie podpaść nauczycielom broniących bezpiecznych stołków. Dośpiewaj sobie dalej....

   Usuń
  5. Środki na drogę rowerową są w budżecie naprawczym, który pozytywnie zaopiniowało ministerstwo finansów ale radni mają inne zdanie niż wszystkie inne zainteresowane gminy i instytucje. Warto zapytać dlaczego?

   Usuń
  6. Trzy posty wyżej masz odpowiedź: w skrócie "jest bankrutem".

   Usuń
 4. Realizator to raczej wykonawca a ten będzie przez inwestora dopiero wybrany

  OdpowiedzUsuń
 5. Gmina tonie to zarząd z ich szefem zwolnić bez wypowiedzenia umowy

  OdpowiedzUsuń
 6. Gmina tonie to zarząd z ich szefem zwolnić bez wypowiedzenia umowy

  OdpowiedzUsuń
 7. To w końcu kto jest wykonawca ścieżki rowerowej? Marszałek czy gmina?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Realizuje Marszałek razem gminami - to wspólny projekt, środki UE 85% i po 7,5% marszałek i gmina.

   Usuń
 8. Sobieraj weś się stąd zabieraj.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak z innej beczki. Czy ktoś się orientuje jak taka ścieżka ma wyglądać? Czy to ma być lany asfalt, czy po prostu polna ścieżka??

  OdpowiedzUsuń
 10. Droga bitumiczna - czyli asfalt na całej 36 km długości.

  OdpowiedzUsuń
 11. Innowacje i ciekawe rozwiązania Polakom trzeba łopatą do głowy nakładać... W ogóle to jesteście co niektórzy przesiąknięci krajową polityką, że nawet przy lokalnym projekcie takie bzdury piszecie, że szok! Jak trzecią kadencje banda popaprańców w biały dzień nas okrada to tego nie widzicie a dlaczego? Powód jest prosty bo SAMI TEŻ KRADNIECIE... Władze się zmienią a ścieżka zostanie ale o takich rzeczach na plejsbuku nie przeczytasz. Pozdrawiam. Lokalny Patriota!

  OdpowiedzUsuń
 12. Panowie Przewodniczący rad miejskich z Cedyni i Morynia zadzwońcie do Przewodniczącego rady Chojny może Was wysłucha i zrobi spotkanie z radnymi z Chojny i może zmienią zdanie?

  OdpowiedzUsuń
 13. A pan Przewodniczący z Chojny swojego rozumu nie ma, że trzeba go przekonywać do rzeczy które w pozostałych 45 innych gminach wszyscy zrozumieli ?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.