Reklama [góra]

"Wkręceni" we wkręconych - co dalej z głośną sprawą dotyczącą piractwa?


Na początku października informowaliśmy o przypadkach rekwirowania sprzętu komputerowego przez funkcjonariuszy policji. Sprawa dotyczyła nielegalnego udostępnienia polskiego filmy pt. "Wkręceni".  

Policja odwiedzała osoby, które w 2014 roku mogły pobrać z sieci i udostępniać produkcję. Do podobnych "akcji" dochodziło na terenie całej Polski. Zatrzymania sprzętu komputerowego miały miejsce również w powiecie gryfińskim.

Głos w tej sprawie zabrała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która prowadzi postępowanie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Rzecznik  Damian Kordykiewicz zdecydowanie zaznacza, że szczecińska prokuratura w ramach swojego śledztwa nie nadzoruje i nie koordynuje postępowania o zasięgu ogólnokrajowym.

W sieci pojawiła się również informacja o 2600 przypadków samego faktu pozyskiwania utworu audiowizualnego pt. "Wkręceni", nie jest to jednak tożsame z ilością komputerów. Z jednej jednostki film mógł być udostępniany nawet kilkanaście razy. Ilość adresów IP ustalono na ponad 600. 

Samo postępowanie obejmuje jedynie osoby zamieszkujące na terenie województwa zachodniopomorskiego, które używały programu Bittorent do rozpowszechniania w.w. filmu. Nie odebrano właścicielom 2600 komputerów. Sprzęt komputerowy zabezpieczany jest partiami- po kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk, po czym, po przeprowadzeniu oględzin, jest bezzwłocznie zwracany właścicielom;

Czytaj więcej:
Ściągałeś filmy z sieci torrent? Policja może zabrać Twój komputer
Prokuratura potwierdza, trwa śledztwo w sprawie użytkowników sieci torrent

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.