Reklama [góra]

Wspólna wigilia w Mieszkowicach


Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, również i w tym roku, odbyła się wigilia dla dzieci z niepełnosprawnością oraz korzystających z posiłków w świetlicy szkolnej.
Tym razem w przygotowaniach do wigilii zaangażowały się dzieci, które pod opieką wychowawcy świetlicy Magdaleny Karpowicz oraz przy współpracy opiekuna świetlicy środowiskowej Iwony Szymańskiej, przez kilka dni piekły i dekorowały pierniczki, które później trafiły na wigilijny stół.

Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od wysłuchania Ewangelii, czytanej przez Ks. Dziekana Stanisława Piekarza i wspólnej modlitwy. Następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Gdy zasiedliśmy przy wigilijnym stole, czas umiliły nam dzieci – finaliści eliminacji do Konkursu Kolęd i Pastorałek, które dały piękny i wzruszający koncert. My również wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Niespodziankę dla dzieci zorganizowała radna – Maria Spirzak, osobiście wręczając wszystkim dzieciom upominki. Ku uciesze dzieci, pojawił się także Święty Mikołaj, który obdarował wspaniałymi prezentem dzieci. To świąteczne wydarzenie odbyło się w atmosferze ciepła i radości, czego potwierdzeniem były rozpromienione twarze zaproszonych dzieci i gości.

W imieniu pani dyrektor Iwony Świerczyńskiej i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, a przede wszystkim w imieniu dzieci zaproszonych na wigilię, składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie, bez którego trudno byłoby zorganizować tegoroczną wigilię.

Spotkanie wigilijne odbyło się dzięki hojności darczyńców: Jerzy Skomorucha z Siedlec, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Nadleśnictwo Mieszkowice, p. Ryszard Niedźwiecki – ZPDiU Drewex, p. Bolesław Kwaśniak – Zakład Usług Komunalnych w Mieszkowicach, p. Beata Batalińska – Apteka Lawenda, Sklep „Maxx” w Mieszkowicach, radna – Maria Spirzak, radna – Helena Chodyniecka, p. Katarzyna Sługocka – sklep OGRODNIK Mieszkowice, p. Daniel Piątek, p. Wojciech Kadzikowski, p. Małgorzta i Henryk Sługoccy – kwiaciarnia Mieszkowice.

Organizatorzy wigilii:
Magdalena Karpowicz, Iwona Henk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.