Reklama [góra]

"Bożonarodzeniowe przedstawienia to budowanie tradycji świąt w każdej rodzinie" - 18 edycja jasełek w Chojnie [foto][video]W środę 11 styczna w Centrum Kultury w Chojnie odbyła się 18 edycja Rejonowego Przeglądu Jasełek.

Jasełka to świąteczne widowisko które przypomina wydarzenia Świąt Bożego Narodzenia opisanie w Piśmie świętym.

W konkursie wzięły udział oddziały przedszkolne oraz Szkoły Podstawowe z naszego regionu. Na deskach sali widowiskowej, wstępowały dzieci z bajkowego przedszkola w Chojnie, oraz uczniowie szkół podstawowych.
Celem muzycznej rywalizacji było pokazanie historii życia dzieciątka z Betlejem i przywołanie nie tak dawno towarzyszącej nam atmosfery świąt.

- W 1996 roku we wrześniu ruszyła szkoła podstawowa nr 2 w Chojnie. Wówczas powierzono mi opiekę na samorządem uczniowskim. Przygotowaliśmy ankiety aby dowiedzieć się czego oczekują od nowej szkoły mieszkańcy naszego miasta, padło na Jasełka. Odbywają się one w każdej szkole co roku, więc postanowiliśmy stworzyć ich przegląd. Oczekiwana przerosły chyba wszystkich. To już 18 edycja w sali widowiskowej Centrum Kultury. - mówi Barbara Andrzejczyk Dyrektor Centrum Kultury w Chojnie.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.