Reklama [góra]

Jarosław Przygoda trenerem kadry narodowej bokserów


Jarosław Przygoda, twórca Klubu Bokserskiego "Garda" Chojna został trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski w boksie.
Przygodę na Koordynatora ds. Szkolenia Młodzieżowej Kadry Mężczyzn w weku 17 i 18 lat nominował w styczniu br. Polski Związek Bokserski.

- Rozmowy kogo powołać trwały od 2 stycznia, zarząd Polskiego Związku Bokserskiego postawił na mnie, z czego się bardzo cieszę, nominacje otrzymałem w Zakopanem 9 stycznia z rąk prezesa związku - mówi nam Jarosław Przygoda i dodaje - to ciężka praca i odpowiedzialność ale jestem zadowolony, kolejne doświadczenie tym bardziej, że wiem jaki jest poziom światowy i będę dążył do tego aby moi kadrowicze zdobywali jak największe sukcesy. Najbliższy cel to Mistrzostwa Europy w październiku na Ukrainie.

37-letni Przygoda mieszkający w Chojnie jest jednym z najmłodszych trenerów kadry Polski. Trenowani przez niego zawodnicy z klubu Garda zdobyli między innymi w 2014 roku Mistrzostwo Polski, ogółem zawodnicy Gardy zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski (6 złotych i 1 brązowy), 3 medale Mistrzostw Polski kobiet (2 złote i 1 brązowy) oraz trzykrotnie Puchar Polski, złoty medal Mistrzostw Europy i brązowy medal Mistrzostw Europy kobiet. Wcześniej był trenerem współpracującym z kadrą wojewódzką i narodową. W październiku 2016 roku został wiceprezesem do spraw zagranicznych w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Bokserskim.  

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.