Reklama [góra]

Kolejny sukces policji, CBŚP rozbiło gang narkotykowy [video]


Funkcjonariusze szczecińskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 24 osoby, w tym 3 liderów. Przestępcy zajmowali się przemytem narkotyków do Polski i ich sprzedażą na terenie kraju. 

Według ustaleń policjantów, w latach 2012 – 2016, członkowie grupy przemycili, a następnie sprzedali około 800 kg narkotyków. Pieniądze zarobione na tym procederze były wywożone za granicę i tam "prane". Przy zatrzymanych gangsterach, policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany, kilkaset gram amfetaminy i kokainy, tabletki ekstazy i LSD, także nielegalną broń palną i amunicję.
Jeden z liderów szajki, który zajmował się jej tworzeniem, werbował osoby z kryminalną przeszłością, wywodzące się z tzw. „grypsery więziennej”. Miał to być sposób na zapewnienie sobie jak najdalej idącej lojalności i spokoju. Boss gangu był przekonany, że takie osoby, w przypadku zatrzymania przez policję, nie podejmą współpracy z organami ścigania.

Każdy z członków grupy wykonywał inne zadania. Część osób zajmowała się przemytem narkotyków do Polski, inni członkowie gangu byli odpowiedzialni za ich sprzedaż, a jeszcze inni za „pranie” pieniędzy. Jedna z osób pełniła funkcję tzw. „magazyniera”, który dostarczał ustaloną ilość środków odurzających w umówione wcześniej miejsce transakcji.

Policjanci szczecińskiego CBŚP systematycznie rozpracowywali i zatrzymywali kolejnych członków grupy. W Całej sprawie śledczy zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany, 357 gram amfetaminy, 45 gram kokainy, 15 tabletek ekstazy i 20 listków LSD oraz mienie przestępców o wartości blisko 300 tys. złotych. Znaleziono również trzy pistolety, sztucer i ostrą amunicję należące do przestępców.

Do grudnia 2016 r. dokonano zatrzymania łącznie 24 osoby, którym przedstawiono między innymi zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt oraz handel narkotykami. Trzy osoby usłyszały zarzut kierowania grupa przestępczą.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec 21 osób.

Kilka dni temu pisaliśmy o akcji policji przeciwko przestępcą specjalizującym się w kradzieży aut, informowaliśmy o tym w artykule CBŚP rozbiło grupę zajmującą się kradzieżą aut.


fot. materiały policji

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.