Reklama [góra]

Mieszkańcy Gryfina znowu bez ciepłej wody


Znaczna część mieszkańców Gryfina, w dniu dzisiejszym musi radzić sobie bez ciepłej wody a co za tym idzie i ogrzewania.  Mimo minusowej temperatury na dworze, PGE zdecydowało się na natychmiastową naprawę rozszczelnionego odcinka instalacji.

Problem z siecią wodociągową na ulicy Łużyckiej w Gryfinie zapoczątkowała awaria do której doszło 7.01.2016 (zeszła sobota). W wyniku prac remontowych uszkodzony został odcinek sieci, pozbawiając mieszkańców ulicy Łużyckiej i Osiedla Południe wody na większą część dnia. 

Na czas naprawy awarii, mieszkańcy mogli korzystać z beczkowozów, o takiej możliwości i lokalizacji ustawionych zbiorników informowała mieszkańców Straż Miejska, choć jak mówią sami "poszkodowani" nie była to duża dogodność zimową porą. Za utrudnienia w dostawie wody z przyczyn niezależnych, przepraszał w drugim wydanym w tym dniu komunikacie Zastępca Burmistrza Pawła Nikitiński.

Następstwem tamtej awarii jest dzisiejsze pozbawienie ciepła znacznej części miasta. Jak informowało PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra, w związku z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z usuwaniem nieszczelności sieci ciepłowniczej w Gryfinie, od rana 11.01.2017 r. do późnych godzin wieczornych części odbiorców miasta pozbawiona jest ciepła.

PGE usuwa awarię, a mieszkańcy Gryfina marzną, mając nadzieję, że szczególnie zimową porą nie będą musieli więcej mierzyć się z brakiem ciepłej wody.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.