Reklama [góra]

Święta Matka Teresa z Kalkuty patronką szpitala


Święta Matka Teresa z Kalkuty została patronką Szpitala w Dębnie. Z placówki często korzystają pacjenci nie tylko z powiatu myśliborskiego ale również z południowej części powiatu gryfińskiego.

- Właściciele Szpitala w Dębnie Sp. z o.o. zdecydowali o przyjęciu za patrona placówki Świętą Matkę Teresę z Kalkuty. Wspaniały wzór opieki nad chorymi i cierpiącymi staje się do tego momentu bliski nie tylko społeczności pracowników szpitala, ale jest również odwołaniem i nadzieją dla wszystkich, którzy z różnych powodów do szpitala trafiają - informuje Julita Knasińska i dodaje - inicjatywa zyskała pełną aprobatę Księdza Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego Andrzeja Dzięgi

Właścicielem szpitala jest Starostwo Powiatowe oraz Gmina. Decyzję o nadanie imienia podjęto w grudniu, z kolei uroczystości związane z tym wydarzeniem zostały zaplanowane na 19 lutego.

Pełna nazwa szpitala to Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o. o. Patronka szpitala to zakonnica, założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości, laureatka Nagrody Templetona oraz Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1979. Przez ponad 45 lat prowadziła hospicja dla umierających, ubogich, chorych i sierot. Zmarła w 1997 roku w Kalkucie w Indiach.

fot. Szpital w Dębnie. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.