Reklama [góra]

To był przepiękny koncert [foto]


Profesjonalne nagłośnienie i światła sceniczne tworzyły niezwykły klimat. W moryńskim kościele pw. Świętego Ducha odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu San Remo z Dębna.

Jak wspomniał ks. kan. Marian Augustyn – proboszcz parafii w Moryniu, takiego niezwykłego koncertu w historii tego kościoła jeszcze nie było. Pomimo doskwierającego chłodu atmosfera była niezwykle gorąca. Uczestnicy wysłuchali kolęd w wykonaniu zespołu oraz towarzyszących solistów. 

Koncert był dedykowany przede wszystkim osobom, które korzystają z pomocy Parafialnego Zespołu CARITAS w Moryniu, które wcześniej spotkały się w pubie “Pod Rakiem” na spotkaniu noworocznym. Spotkanie zorganizowała przewodnicząca CARITAS w Moryniu Katarzyna Potapińska wraz z wolontariuszami (o spotkaniu i działalności CARITAS parafii w Moryniu napiszemy w późniejszym terminie). Wśród gości przybyłych na koncert był m.in. Marek Subocz – wicewojewoda zachodniopomorski oraz Wojciech Konarski – starosta powiatu gryfińskiego oraz miejscowe władze. Koncert zakończyła modlitwa, którą poprowadził ks. proboszcz.

Sponsorem wydarzenia był Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.