Reklama [góra]

7 nietrzeźwych kierowców w tydzień, wpadali też z narkotykami

.
Tylko w ostatnim tygodniu policjanci na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu zatrzymali 26 sprawców, w tym 7 nietrzeźwych kierujących. Zdarzały się również wpadki osób z narkotykami.

- Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą bardzo surowe kary. Dla osoby, która została zatrzymana po raz pierwszy w stanie nietrzeźwości jest to minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywna co najmniej 5000 zł. Jeżeli w stanie nietrzeźwości spowodujemy wypadek to możemy zostać objęci zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat a minimalna kara finansowa to 10000 zł. Należy również pamiętać, iż kierując pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości nie chroni nas polisa OC i AC - mówi Michał Zaniewski z policji w Gryfinie.
10 lutego chwilę po północy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Gryfinie przy ulicy Krasińskiego zatrzymali 22-letniego Rafała B. u którego ujawniono zawiniątko z marihuaną i haszyszem.

Kilka godzin wcześniej w Cedyni policjanci wydziału kryminalnego KP Chojna wspólnie z funkcjonariuszami PP Cedynia dokonali zatrzymania 26-letniego Pawła L. u którego ujawniono amfetaminę (1,9 g) i marihuanę (1,1 g) oraz 31-letniego Wojciecha R. u którego ujawniono marihuanę w ilości 0,4 g.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.