Reklama [góra]

Ciekawa wycieczka do Szczecina - edukacja i zabawaW czwartek 22 lutego dzieci z gminy Moryń pod opieką Marty Cacek i Mai Rumbuć wyruszyły na wycieczkę edukacyjną do Szczecina. Wyjazd rozpoczęto od wizyty w największej papugarni w Polsce, gdzie można podziwiać ponad 100 papug należących do 30 różnych gatunków. 


Wizyta w "Papugarni Carmen" była dla dzieci atrakcyjną, pełną niezwykłych kolorów i dźwięków przygodą. Dzieci mogły oglądać papugi z bliska, dotykać je i karmić.
Program wycieczki był tak przygotowany, aby połączyć edukację kulturalną z zabawą w terenie, wpisywał się w plan zajęć plastyczno – bibliotecznych pt. „Kolorowe ferie – plastyczna podróż do krainy zwierząt” realizowanych podczas ferii w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu.

Dodatkowym, wyjątkowym przeżyciem dla wycieczkowiczów było zwiedzanie muzeum – Centrum Dialogu "Przełomy", gdzie uczestnicy doświadczyli ciekawej lekcji historii. Wszystkich zachwycił sam budynek (i jego podziemna lokalizacja), który na Światowym Festiwalu Architektury w Berlinie otrzymał tytuł "Najlepszego budynku, najlepszej przestrzeni publicznej Europy roku 2016" w kategorii kultura oraz tytuł "Budynku roku 2016 na świecie".

"Przełomy" - to placówka poświęcona najnowszej historii regionu. Stała wystawa obejmuje
przełomowe wydarzenia społeczne i polityczne lat 1939-1989. Główne wątki ekspozycji to
Szczecin pod rządami Niemiec, czas wielkich wędrówek po II wojnie światowej, polonizacja
Pomorza Zachodniego, stalinizm, okres wyczekiwania na zmiany, wreszcie przełomy 1970-1971,
1980-1981 oraz 1988-1989.

Marta Cacek, Maja Rumbuć
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.