Reklama [góra]

Ekologia jest w cenie, dlaczego warto ogrzewać swój dom lub mieszkanie pelletem?


Od wielu lat tym paliwem swoje domy ogrzewają mieszkańcy Europy Zachodniej, coraz większą popularnością pellet cieszy się również w Polsce. To jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych. 

Pellet to niewielkie granulki wytwarzane z opadów drzewnych, głównie trocin, różnią się przede wszystkim składem i średnicą. Dzięki naturalnym składnikom jego spalanie generuje niską emisję spalin.

Ekologia to nie jedyne plusy pelletu, który jest również znacznie "czystszy" od tradycyjnego węgla. Podczas transportu lub jego przenoszenia nie musimy martwić się o to, że nasze dłonie będą "czarne". Jest on również zwykle pakowany w 10 - 20 kilogramowe worki, co ułatwia jego transport.

Aby móc ogrzewać swój dom lub mieszkanie tym paliwem musimy zakupić piec przeznaczony do Pelletu, duży wybór takich urządzeń znajdziemy w markecie Grant w Chojnie znajdującym się na ulicy Polnej 13.

- Posiadamy duży wybór kotłów CO firmy Kostrzewa i Sławex z podajnikiem i palnikiem, dzięki temu nie musimy pilnować co chwile pieca. Wydajność przy 160 metrach kwadratowych powierzchni ocieplonej budynku to ok 8 worków po 15 kg na tydzień - mówi nam Lidia Ignaszak, kierownik firmy Grant.

Przy odpowiednim doborze jakościowym pelletu zaoszczędzimy sobie również pracy przy czyszczeniu i konserwacji kotła. W markecie Grant trwa właśnie promocja na markowy pellet Olimp, przy zakupie jednej palety na której znajduje się 65 worków (975 kg) zapłacimy 867,75 zł, w ofercie promocyjnej znajduje się również pellet w cenie 708,50 zł za paletę.

O markecie Grant, który cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Chojny i okolic pisaliśmy w artykule Miła obsługa i przystępne ceny - klienci chwalą nowy market budowlany Grant.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.