Reklama [góra]

Niemiecko-Polski Dzień Sportów Zimowych w Bad Freienwalde [foto]


Na zaproszenie klubu sportowego Wintersportferein 1923 Bad Freienwaldee.V. dzieci z moryńskiego przedszkola uczestniczyły 9 lutego w zawodach sportowych "Niemiecko-Polski Dzień Sportów Zimowych". 

W prawdziwie zimowej scenerii przedszkolaki mogły poszaleć na sankach na zeskoku skoczni narciarskiej w Bad Freienwalde. Sztucznie naśnieżony obiekt, pagórkowaty teren i kilkustopniowy mróz sprawiły, że można było poczuć się jak w górach. Wspólnie z dziećmi z ośmiu niemieckich przedszkoli moryńskie przedszkolaki rywalizowały w slalomie na sankach.

10 lutego na skocznię przybyli uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Moryniu. Przyjechali także uczniowie z pięciu szkół niemieckich, ze szkoły w Troszynie i Zielinie. Zanim rozpoczęły się zmagania sportowe był czas na sanki i zabawy na śniegu. W rywalizacji trzyosobowych drużyn chłopcy z Morynia zajęli pierwsze i drugie miejsce w kategorii klas IV-VI. Pierwsza konkurencja polegała na biegu i strącaniu puszek piłkami tenisowymi. Drugą stanowiło strzelanie do celu z elektronicznej wiatrówki.

Serdecznie dziękuję dzieciom, rodzicom przedszkolaków oraz nauczycielkom – p. G. Małkiewicz, A. Klonowskiej i I. Hirt za pomoc w organizacji wyjazdów i opiece nad uczestnikami.

Krzysztof Jaz
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.