Reklama [góra]

Niesamowite głosy wypełniły świątynie, przyjechali z całej Polski do Chojny [foto] [video]


Dobiegły końca warsztaty muzyczno - liturgiczne, które odbywały się w miniony weekend w Chojnie. Wbrew pozorom nie było to kameralne wydarzenie. Ilość osób zgłoszonych przerosła oczekiwania organizatorów, dając tym samym nadzieję na zorganizowanie tego wydarzenia w kolejnych latach.

Warsztaty poprowadzili trzej bardzo znani muzycy - Piotr Pałka, który jest absolwentem wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, Paweł Bębenek, polski śpiewak, kompozytor, dyrygent, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów oraz Hubert Kowalski, urodzony w Kamieniu Pomorskim polski dyrygent, kompozytor, producent muzyczny, śpiewak i kontrabasista, również związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów.Warsztaty muzyczno-liturgiczne "Trzy po trzy" odbywały się od 24 do 26 lutego (tj. od piątku do niedzieli). Próby miały miejsce w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, koncert finałowy odbył się w kościele pw. Świętej Trójcy.

- Musieliśmy odmówić ponad 60 osobom (...) liczba uczestników to 160, przerosła nasze oczekiwania. (...) Przyjechały do nas osoby z całej Polski, są uczestnicy z Poznania, Warszawy, Krakowa, Stargardu, Gryfic, Szczecina, Kołobrzegu, Gryfina... cały kraj, od Krakowa po Kołobrzeg - mówią w rozmowie z nami organizatorzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu finałowego przygotowanej przez naszego fotoreportera Cezarego Kujawskiego oraz reportaży wideo autorstwa Przemysława Kaweńskiego.


Zobacz zdjęcia na aszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.