Reklama [góra]

Niezwykłe spotkanie w Chojnie i Mieszkowicach na 75. rocznicę utworzenia Armii Krajowej


W związku z 75 rocznicą utworzenia Armii Krajowej oraz Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych .Stowarzyszenia Gryfiński Ruch Patriotyczny oraz Pro Patria Chojna zapraszają na dwa spotkania z pisarzem i publicystą Kajetanem Rajskim, który zaprezentuje książkę pt. „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”. 

Autor wielu książek, m.in. dwutomowej publikacji „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” oraz wielu artykułów m.in. w czasopismach i portalach internetowych: Polonia Christiana, dwutygodniku młodzieży katolickiej Droga, Gazecie Polskiej, kwartalniku społeczno-historycznym Kwarta, portalu PCh24.pl. 

Kajetan jest również ekspertem zapraszanym do wielu stacji telewizyjnych. Za prowadzoną działalność odznaczony został Medalem Ignacego Jana Paderewskiego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

Spotkania odbędą się w sobotę 25 lutego o godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie, a o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach. Kajetan Rajski ur. 1994 r., student prawa i teologii, dziennikarz, publicysta. Redaktor naczelny kwartalnika „Wyklęci”. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.