Reklama [góra]

Pracowity weekend strażaków, jechali do pożaru domu, wypadków i do plamy oleju


W Widuchowej pożar wybuchł w domu jednorodzinnym. Do zdarzenia doszło w niedzielę 12 lutego przed godz. 4. W ten weekend doszło już do kilku zdarzeń, do których wzywana była straż. 

Zgłoszenie o pożarze domu wpłynęło do straży o 3:40, w domu przebywały dwie osoby, które się ewakuowały. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że w budynku jest duże zadymienie a zarzewie ognia znajduje się pod podłogą. Pożar mogła spowodować awaria instalacji grzewczej lub elektrycznej.

W działaniach brały udział 3 zastępy PSP Gryfino, 2 zastępy OSP Widuchowa oraz OSP Krzywin.

Do plamy oleju 

W sobotę przed godz. 18 strażacy z OSP Lisie Pole zostali zadysponowani do usunięcia plamy substancji ropopochodnej na drodze krajowej nr 31. Plama miała kilka metrów długości i stwarzała zagrożenie dla kierowców, została zneutralizowana za pomocą sorbentu. Przez kilkadziesiąt minut ruch odbywał się wahadłowo.

Plaga wypadków

W piątek strażacy z Chojny i Nawodnej dwukrotnie wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. Najpierw ok godz. 15 na drodze krajowej nr 31 zderzyły się trzy auta. Kilka godzin później, wieczorem na drodze pomiędzy Chojną a Nawodną bus uderzył w drzewo i zatrzymał się na boku. Ranny kierowca trafił do szpitala, przyczyną tego zdarzenia mogła być próba ominięcia zwierzęcia, które wtargnęło na jezdnię podczas jazdy. Do ostatniego wypadku doszło na drodze ekspresowej S3 w sobotę rano, auto osobowe wjechało w tył ciężarówki, dwie osoby zostały ranne.

Jeszcze zima a już jechali do pożaru trawy

W piątek po godz. 16 do pożaru nieużytków wzdłuż drogi ekspresowej S3 została wezwana jednostka OSP Banie. To pierwszy pożar traw w tym roku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.