Reklama [góra]

Spotkanie Sybiraków z uczniami SP2 w ChojnieCzłonkowie chojeńskiego koła terenowego Związku Sybiraków, którego prezesem jest Jerzy Kołaczyk odwiedzili po raz kolejny Szkołę Podstawową nr 2. Tam, uczniowie wysłuchali żywej lekcji historii, usłyszeli opowieści ludzi, którzy przeżyli Sybir. 

Na auli szkolnej odbyło się spotkanie Sybiraków z młodymi ludźmi, których pasjonuje historia. Spotkanie odbyło się właśnie z inicjatywy szkolnego koła historycznego, którym kieruje Wiesława Koladyńska.Nasz portal jest producentem filmu dokumentalnego pt. "Zesłanie", znajdują się w nim wspomnienia osób, które przeżyły zsyłkę na Sybir. Zdjęcia do filmu zakończą się na początku marca. Jego premiera planowana jest na wiosnę.


Chojeńskie koło terenowe Związku Sybiraków powstało w 1990 roku, liczy ponad 60 członków. Pierwszym prezesem był Franciszek Dąbrowicz, kolejnymi Tadeusz Zazulak, Lech Karpowicz i Aniela Kikosicka. Obecnie władze koła tworzą Jerzy Kołaczyk (prezes) i Franciszka Seredyńska (sekretarz). W 1998 roku zakupiony został sztandar, sybiracy ufundowali również witraż świętego Rafała Kalinowskiego oraz tablicę pamiątkową w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie. Koło współpracuje również ze Szkołą Podstawową nr 2 w Chojnie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.