Reklama [góra]

W ramach ferii mieli zajęcia z policyjnym psem i jego przewodnikiem


Na zaproszenie Sołtysa Krajnika Górnego dzieci z tej miejscowości odwiedził funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie sierż. sztab. Hubert Wroński wraz z niecodziennym gościem, czyli swoim czteronożnym partnerem „Gają”. 

Na wstępie przewodnik psa opowiedział na czym polega jego praca. Następnie wyjaśnił dzieciom, po co psy pracują w policji i na czym polega ich praca. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wykonywały zadane im zadania. Uczestnikom spotkania została przekazana wiedza na temat prawidłowych zachowań podczas kontaktu z agresywnymi zwierzętami oraz zaprezentowano bezpieczną postawę „żółwia”, aby uniknąć pogryzienia. Dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach co sprawiło im dużo przyjemności. Przewodnik psa zaprezentował wyposażenie niezbędne podczas wykonywania pracy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć elementy tresury psa i jak „Gaja” wykonuje wydawane polecenia. Uczestnicy spotkania będą miło wspominać i długo pamiętać nietypową wizytę.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.