Reklama [góra]

Wyciągali człowieka z wody - wspólne ćwiczenia straży pożarnej [foto] [video]


Swoją wolną chwilę poświęcają aby doskonalić własne umiejętności. Ochotnicza Straż Pożarna to organizacja społeczna składająca się z ochotników, którzy pomagają, ratują i dbają o nasze bezpieczeństwo.

Dzisiejszego dnia (tj. 5 lutego) odbyły się specjalne ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. W ostatnich tygodniach takie manewry organizowały jednostki, tym razem były to wspólne ćwiczenia, które odbyły się pod przewodnictwem Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.- W ostatnim czasie dużo jednostek zostało wyposażonych w specjalny sprzęt i w miarę możliwości robimy takie ćwiczenia organizowane przez Komendę Powiatową - mówi nam ogniomistrz Sławomir Trzópek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

W ćwiczeniach brało udział dziewięć jednostek straży pożarnej z całego powiatu. Strażacy zawodowi pełnili funkcję instruktażową - niektórzy podchodzą do tego pierwszy raz gdyż to jest sprzęt nowy ale wszystko przebiega prawidłowo - dodaje Trzópek.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.