Reklama [góra]

Będą gazyfikować trzy gminy w naszym powiecie [foto]


Między innymi w gminach Cedynia, Banie i Trzcińsko Zdrój mieszkańcy za kilka lat będą mieli dostęp do gazu ziemnego. W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zostały podpisane listy intencyjne z Polską Spółką Gazową i przedstawicielami samorządów. 

- To kolejny krok w kierunku rozwoju sieci i gazyfikacji gmin w naszym regionie – ocenił wojewoda Krzysztof KozłowskiNa terenie Zachodniopomorskiego jest jeszcze sporo "białych plam" – miejscowości, które nie są zgazyfikowane. Stopniowo będziemy starać się je likwidować. Współpraca z samorządami w tym zakresie jest niezwykle ważna.

List intencyjny podpisało sześciu samorządowców: wójt Teresa Sadowska (gmina Banie), burmistrz Gabriela Kotowicz (gmina Cedynia), burmistrz Anna Gibas (gmina Dobrzany), burmistrz Władysław Kiraga (gmina Nowe Warpno), burmistrz Stanisława Bodnar (gmina Suchań), burmistrz Zbigniew Kitlas (gmina Trzcińsko-Zdrój). W imieniu PSG list podpisywał Dyrektor Oddziału Zakładu w Szczecinie Andrzej Hoehle.

Adam Węgrzyn, członek zarządu PSG zapowiedział, że do 2022 r. spółka w naszym regionie zamierza zainwestować 105,5 mln zł. Obecnie na 114 gmin zachodniopomorskiego zgazyfikowanych jest 76 gmin (czyli ok. 67 %).
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.