Biegacze Active Chojna na otwarciu sezonu w Pyrzycach [foto] [wyniki]

Pogoda podczas biegu w Pyrzycach była niemal idealna. Na starcie stanęło ponad 800 zawodników... w tym liczna grupa biegaczy ze stowarzyszenia Active Chojna.

Pyrzycka Szybka Dycha wystartowała w niedzielę 19 marca o godz. 11. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach 5 i 10 km.

Na imprezie nie zabrakło również chojeńskiego akcentu, czyli licznej grupy ze stowarzyszenia Active, niektórzy z nich wrócili z nagrodami. Poniżej publikujemy wyniki i fotorelację z wydarzenia.

5 kilometrów mężczyźni
1. Minko Arkadiusz - 17:31s
2. Łukaszewski Sebastian - 17:55
3. Pikula Kamil - 18:27

5 kilometrów kobiety
1. Kaczmarek Paulina - 21:55
2. Jaz Aneta - 23:05
3. Sawińska Anna - 23:29

Nagrody wręczane były również w kategoriach wiekowych. Osoby, które stanęły już na podium w generalnej klasyfikacji, nie były brane pod uwagę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Katarzyna Pośniak (1h 40s) w K16 na dystansie 10 km stanęła na drugim stopniu podium. Również w tej samej kategorii, jednakże na dystansie 5 km na najwyższej pozycji uplasowała się Aneta Jaz (23min 05s) a tuż za nią Justyna Jaz (24min 12s).