Reklama [góra]

Co firmy pożyczkowe sprawdzają przed tym jak nadać kredyt?


Zbliżająca się wiosna niesie ze sobą wiele wyzwań. Niestety część z nich z całą pewnością nadszarpnie Twój budżet. Pieniądze będą potrzebne w wielu okolicznościach, czy to będzie Dzień Kobiet, czy będziesz zmuszony wymienić opony zimowe na nowe opony letnie, może się okazać, że braknie Ci pieniędzy. W takich sytuacjach jak zapewne wiesz do Twojej dyspozycji jest wiele firm pożyczających pieniądze. Jak jednak dobrze wybrać, aby być zadowolonym?
W pierwszej kolejności musisz mieć świadomość, iż możesz skorzystać z oferty banków jak i instytucji pozabankowych. Oferty obu tych grup różnią się między sobą, jednak zasadą jest oczywiście pożyczanie pieniędzy.

Oferty bankowe znane od lat wydają się być interesujące, jednak przy bliższym poznaniu wcale nie koniecznie takie będą. Z definicji prawa wynika, iż każdy kredyt bankowy musi być obostrzony odpowiednimi opłatami. W przypadku pożyczek w parabankach wcale już tak nie musi być. Dlatego na rynku możesz spotkać oferty jak całkowicie darmowa pożyczka, najczęściej udzielana online dla nowych klientów. Kolejną najpoważniejszą różnicą pomiędzy bankami, a innymi firmami jest czas w jakim możesz uzyskać pieniądze. W przypadku ubiegania się o kredyt w banku będziesz zmuszony dostarczyć wiele dokumentów, a wśród nich między innymi zaświadczenie o zarobkach. Nie dość, że na takie zaświadczenie musisz czekać u swego pracodawcy może się okazać, iż osiągany przychód może być zbyt niski, aby dostać pieniądze od banku. Oczywiście, jeśli zarabiasz pieniądze, a nie jesteś w stanie tego udokumentować nie masz większych szans na kredyt.

W instytucjach pozabankowych sytuacja wygląda inaczej. Każdy przypadek rozważany jest indywidualnie. Mało tego, całe formalności przebiegają wyjątkowo sprawnie, dla przykładu w Szybka Gotówka decyzja jest podejmowana w 1 minutę, więc całkowicie prawdziwe jest zdanie, że otrzymać pożyczkę online można w 15 minut. Aby ekspresowo udzielić Ci pożyczki parabanki nie wymagają zbyt wielu formalności. W celu ubiegania się o pożyczkę najczęściej będziesz musiał posiadać:

  • swój dokument tożsamości,
  • dostęp do internetu,
  • telefon komórkowy,
  • rachunek bankowy w polskim banku.

Dzięki tym podstawowym wymogom, firma pożyczająca będzie w stanie ekspresowo sprawdzić autentyczność Twoich danych i udzielić Ci pożyczki nawet w 15 minut. Mało tego, nawet jeśli zarabiasz pracując na tak zwanych popularnie umowach śmieciowych możesz wnioskować o pożyczkę. Zawsze warto sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Decydując się na złożenie wniosku o pożyczkę powinieneś też wiedzieć, iż firma pożyczkowa sprawdzi kilka czynników wpływających na to czy będziesz mógł dostać pieniądze. Wszystkie formalności zostaną jednak załatwione bardzo szybko. Wśród sprawdzanych będzie:

  • Twój wiek – musisz mieć ukończone 18 lat, aby wnioskować o pożyczkę,
  • to, czy nie jesteś wpisany na listę dłużników,
  • to, czy nie posiadasz wcześniejszej pożyczki w danej firmie.
Wytyczne mogą różnić się w zależności od wybranej firmy.

Decydując się na skorzystanie z kredytu bądź pożyczki, powinieneś zawsze dobrze zastanowić się, czy będziesz w stanie oddać pożyczone pieniądze na czas. Jeśli jesteś pewien, że dasz rade, możesz spokojnie wnioskować o dodatkowe pieniądze. Pamiętaj jednak o skorzystaniu tylko ze sprawdzonych firm, lepiej unikaj nikomu nie znanych firm.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.