Reklama [góra]

Co jest wymagane przy zaciągnięciu pożyczki


W dzisiejszych czasach można usłyszeć, iż żyjemy w dobrobycie. Jednak wciąż wielu z Polaków musi wpierać się pożyczkami i kredytami. Zdecydowana większość naszych rodaków miała choć raz w życiu okazje pożyczać pieniądze. Jeśli korzystałeś lub zmierzasz skorzystać z produktów kredytowych z całą pewnością wiesz jak ważne jest podjęcie odpowiednich decyzji.

Decydując się na zdobycie dodatkowych pieniędzy, w pierwszej kolejności będziesz musiał odpowiedzieć sobie na pytanie z jakiego produktu finansowego chcesz skorzystać. Do Twojej dyspozycji są banki z kredytami oraz instytucje pozabankowe z całą gamą pożyczek. Wśród pożyczek możesz znaleźć najczęściej wybierane pożyczki gotówkowe. Są one udzielane na dowolny cel, a ich wysokość zaczyna się od kilkuset złotych. Do dyspozycji klientów są także inne pożyczki, jak choćby pożyczki hipoteczne. Nazwę można pomylić z kredytem hipotecznym, jednak pożyczka hipoteczna pozwala Ci przeznaczyć pieniądze na dowolny cel. Kredyt hipoteczny musisz przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup danego mieszkania czy domu lub jego budowę. W przypadku pożyczek hipotecznych, zabezpieczeniem spłaty udzielonych środków jest posiadana przez klienta hipoteka.

Pożyczać można na wiele sposobów. Do Twojej dyspozycji są krótkoterminowe pożyczki zwane potocznie chwilówkami. Ta forma pożyczania ma swoje minusy, ale można doszukać się także pewnych pozytywów. Jeśli jesteś pewien, iż pożyczone pieniądze oddasz na czas, poszukaj przykładowo pierwszej darmowej pożyczki. Takie oferty dostępne są zazwyczaj w internecie i to dla nowych klientów. Jeśli wcześniej korzystałeś z usług jakiegoś parabanku, zapytaj czy ma on jakieś interesujące promocję dla stałych klientów.

Stając przed wyborem produktu kredytowego, bez wątpienia jednym z głównych elementów wpływających na wybór konkretnej firmy jest to w jakim czasie dostaniesz potrzebne Ci pieniądze. Tutaj zasada jest prosta – czym szybciej, tym lepiej. Jeśli zależy Ci na czasie, raczej ominiesz tradycyjną bankowość. Kredyty bankowe obostrzone są sporą ilością przepisów prawa. Aby ubiegać się o kredyt będziesz zmuszony dostarczyć sporo dokumentów, a wśród nich będzie zapewne zaświadczenie o zarobkach, które musisz zdobyć u Twojego pracodawcy. Komplet dokumentów będzie analizował analityk i dopiero po czasie uzyskasz odpowiedź czy dostaniesz dodatkowe pieniądze. W wielu przypadkach oczekiwaniu kilka czy kilkanaście dni na samą odpowiedź banku nie wchodzi w grę.

Z racji, iż czas jest aspektem najważniejszym w wielu przypadkach, możesz sprawdzić ofertę instytucji pozabankowych. Zapewne nie raz słyszałeś o pożyczkach udzielanych w ekspresowym tempie. Wiele spośród dobrych i sprawdzonych firm udzieli Ci pożyczki w ekspresowym tempie. Rekordziści są w stanie uruchomić pożyczkę nawet w 15 minut! Przy zaciąganiu pożyczki obowiązują inne zasady niż w przypadku kredytów. Wśród dokumentów najważniejszy będzie oczywiście dowód osobisty. Część firm wymaga wykonania niewielkiego przelewu na ich konto. Kwoty tych przelewów mogą wynosić 1 grosz bądź 1 złotówkę. Taki przelew pozwala szybko zweryfikować dane pożyczkobiorcy, szczególnie jeśli ten wnioskuje o pożyczkę drogą elektroniczną. Co ciekawe w parabankach jako dochód akceptowany możesz wykazać pieniądze zarabiane na tak zwanych popularnie umowach śmieciowych, czy też dochodem mogą być nawet przyznane alimenty.

Z racji zmieniających się potrzeb klientów, instytucje pozabankowe coraz częściej dostosowują swoja ofertę do potrzeb klientów. Pamiętaj jednak, aby zawsze dobrze zapoznać się z warunkami umowy. Każda firma ma trochę inne wymagania co do udzielania pożyczek. Każda firma ma także swoje stawki prowizyjne, które warto poznać przed podpisaniem umowy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.