Reklama [góra]

Co przyniesie Wiosna? Piłkarska zapowiedz rundy wiosennej, od IV ligi do klasy juniorów


Po blisko czterech miesiącach przerwy na boiska i stadiony naszego regionu wracają piłkarze. Zapraszamy na zapowiedź  rundy rewanżowej sezonu 2016/2017. IV liga: 
Energetyk Gryfino: po świetnej jesieni zespół prowadzony przez Łukasza Cebulskiego jest głównym kandydatem do awansu. Energia ma spore szanse, aby wrócić do trzeciej ligi bałtyckiej. Rozgrywki startują już 11 marca.

Osadnik Myślibórz: Spokojne utrzymanie swojej pozycji w środku ligowej stawki to niewątpliwie cel graczy Roberta Dudka.

Dąb Dębno: Ekipa zajmuje przedostatnią lokatę z dorobkiem 11 pkt, by pozostać w rozgrywkach musi wspiąć się na granice swoich umiejętności oraz formy.

Wojewódzka Okręgówka:
Morzycko Moryń to team, który w swoich szeregach ma tak bramkostrzelnych gracza jak Macieja Ropiejko, który w przeszłości występował w barwach Pogoni Szczecin. Klub z Morynia jest wymieniany w roli faworyta do walki o IV ligę.

Odra Chojna: Odra to klub, która przed sezonem chciał walczyć o najwyższe cele jednak szybko obudził się w ligowej, ciężkiej rzeczywistości, gdzie o każdy punkt trzeba walczyć do ostatniej minuty. Mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami stają się trudne, a nawet bardzo.
Kibice chojeńskiego klubu, którzy bezwzględnie na wyniki pojawią się na trybunach stadionu przy ulicy Wojska Polskiego 16 mają nadzieje, że mieszanka młodości z doświadczeniem da charakter drużynie i utrzymanie w wojewódzkiej okręgówce.

Czarni Lubanowo: W tym przypadku jeden cel to pozostanie w rozgrywkach, osiem oczek i miejsce w strefie spadkowej musi dać do myślenia Czarnym przed wiosną.
Regionalna Okręgówka:
Ogniwo Babinek: Mistrz rundy jesiennej ma spore szanse aby utrzymać swoją pozycję w drugiej połowie sezonu. Zieloni Zielin: Zespól spokojnie stać na obecną pozycję, czyli środek ligowej układanki. Aby uzyskać wyższą pozycję w tabeli, drużyna ta musiałaby przejść bardzo ciężką drogę.

Mieszko Mieszkowice: Stefa spadkowa i niepewnie losy na wiosnę to największy koszmar zawodników i kibiców.

Orzeł Trzcińsko Zdrój: Drużyna znajdująca się w strefie spadkowej. Wszystko może się jednak zmienić, gdyż czekają ich mecze rewanżowe, które mogą dać zawodnikom oraz kibicom nadzieję na lepsze wyniki.  

A klasa:
Tak zaciętej rundy na jesień w tej klasie rozgrywkowej nie było od lat, kibicie nie mogli narzekać na nudną pierwszą część sezonu. Runda wiosenna w A-klasie startuje 18 marca, zapowiada się obiecująco.

Do walki o awans do ligi okręgowej zgłasza się aż 7 ekip w gronie wymienia się:
Czcibor Cedynia, Witniczanka Witnica, Energetyk II Gryfino, Grot Gardno, Łabędź Widuchowa, Iskra Banie oraz Rurzyca Nawodna.

Rożnica między liderem a drużyną, która zajmuje 7 lokatę w tabeli to aż lub tylko 9 punkt. Wyniki spotkań i losy niektórych meczów przed przerwą zimową pokazują obrazy, że w tej lidzie wszystko jest możliwie dopóki piłka w grze.

Drużny, które będą walczyły o utrzymanie to LUKS Krzywin, Korona Klępacz i Czarni
Czarnówko ProTeam Żarczyn.


Piast Piaseczno: Drużyna występuje w innej grupie i uplasowała się na 6 pozycji w tabeli. Tym samym, nic nie wskazuje na to aby ekipa ta bała się o spadek do B-klasy.

B klasa: Faworytów do zagrania w nowym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej mamy czterech. Mianowicie są to drużyny takie jak: Merkury Nowogródek Pomorski, Sekwoja Brwice, Zryw Góralice i Sokół Rózańsko. Liga ta startuje już 1 kwietnia.

Juniorzy: Team trenowany przez Arkadiusza Łągiewczyka gra zgodnie z oczekiwaniami. Po pierwszej części sezonu zajmują 4 miejsce na 11 występujących ekip. Tracą do lidera trzynaście punktów. Ich mecze rozpoczynają się już 25 marca.
Druga część sezonu 2016/2017 będzie okazją na zbieranie doświadczenia i być może wykreowania nowej seniorskiej gwiazdy biało-zielonych.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.