Reklama [góra]

Edukacja seksualna, jak duże ma znaczenie w życiu młodych ludzi?


Jak pokazują statystyki, zdecydowana większość młodych ludzi opuszczających szkołę średnią swój pierwszy raz ma dawno za sobą. Co więcej, niemałe grono gimnazjalistów zdecydowało się rozpocząć współżycie zanim osiągnęli 16 rok życia. Dane te pokazują, że młode pokolenie Polaków dosyć otwarcie podchodzi do tematu seksu, który bardzo często bywa tematem tabu dla ich rodziców. Doświadczone osoby jednak chcąc nie chcąc powinny podjąć próbę rozmowy ze swoimi dziećmi na ten temat, aby uniknąć problemów w przyszłości.


Nie myśląc o konsekwencjach

Mało który nastolatek rozpoczynając inicjację seksualną tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, czym to się może skończyć. Nie da się ukryć, że edukacja seksualna w Polsce nie jest na najwyższym poziomie, na czym cierpią jedynie dzieci. Kończy się to tym, że dzieci rodzą dzieci. Niejednokrotnie nastolatki nie potrafią sobie poradzić z ciążą w tak młodym wieku, przez co dopuszczają się rzeczy, o których nam dorosłym nawet strach myśleć. Desperacja, strach przed tym co powiedzą rodzice i jak zareaguje społeczeństwo zmusza młode dziewczyny do korzystania z dosyć radykalnych metod, aby tylko pozbyć się niechcianej ciąży.

Nie tylko niechcianą ciążą może skończyć się uprawianie seksu bez odpowiedniego zabezpieczenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele chorób przenoszone jest drogą płciową. Prezerwatywa to konieczność, jeśli nie znamy na tyle dobrze osoby, z którą idziemy do łóżka, aby być w 100% pewnym, że jest ona zdrowa. Nawet jeśli chce się zaszaleć to z tyłu głowy trzeba mieć, że trwająca krótką chwilę zabawa może się źle skończyć, a z problemami jakie może nam przysporzyć trzeba będzie się borykać przez resztę życia.


To był tylko ten jeden raz

Te słowa najczęściej słyszy się od młodych ludzi, którzy zaliczyli wpadkę. Nieraz wystarczy tylko jeden raz, by zajść w ciążę. Przewrotność losu sprawia, że pary gotowe na przyjście dziecka latami się o nie starają, a dzieci chcące się jedynie zabawić muszą się sprawdzić w roli rodzica.

Młodzi mężczyźni nie myśląc o konsekwencjach sypiają z nowo poznanymi kobietami lub nawiązują romanse z koleżankami z pracy. Zdarza się, że z braku posiadania partnerki życiowej decydują się korzystać z usług dziewczyn do towarzystwa z agencji london escorts. To jak wygląda życie seksualne młodych ludzi często waży na tym, jak będzie ono wyglądało gdy będą już starsi, o czym niestety niektórym zdarza się zapominać.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.