Falstart juniorów Odry. Żółta kartka i niewielka przegrana

Juniorzy chojeńskiej Odry rozegrali pierwsze wiosenne spotkanie ligowe. Przeciwnikiem był zespół wicelidera - SCRS Barlinek. Niestety zespół z Barlinka okazał się lepszy, ostatecznie wygrywając 2:1.

Wyszliśmy na ten mecz w pełni zmotywowani i rządni zwycięstwa. Pierwsze 15 minut było dosyć nerwowe, przeważał zespół gości.

Odra próbowała grać z kontry i odpowiedziała niecelnym strzałem głową Kuby Surowieckiego. Później spotkanie stało się wyrównane, a każda z drużyn miała po kilka dogodnych sytuacji. Drużyna gości była groźna głownie po stałych fragmentach gry. Szanse dla Odry mieli Artur Galant i Oskar Piątek, którzy próbowali swoich sił strzałami z dystansu.

Następnie strzał Kuby Surowieckiego na ciało przyjął obrońca z Barlinka. Pod koniec 1 połowy bardzo groźny strzał Oskara Surowieckiego z rzutu wolnego obronił z trudem bramkarz gości.  Na przerwę drużyna z Chojny schodziła z niekorzystnym wynikiem. W 33 minucie po ewidentnym błędzie sędziego bramkę ze spalonego zdobył napastnik przyjezdnych.

Po przerwie gra zupełnie się zmieniła i przewagę miał zespół Odry. Goście byli zamknięci przed własnym polem karnym i grali głównie z kontry. Jednak to oni zdobyli bramkę. Po strzale z 20 metrów piłkę odbił Maciej Mróz, a napastnik z Barlinka dobił ją do pustej bramki. Przy tej bramce również było dużo kontrowersji. Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany został Damian Krzeszowski.

Nie załamaliśmy się i dalej atakowaliśmy. Bramkę kontaktową zdobyliśmy w 77 minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipa Lewandowskiego na bramkę zamienił Kuba Surowiecki.

Walczyliśmy o remis do ostatniej minuty, lecz się nie udało. Dobre okazje mieli Piątek, Galant oraz Kuba Surowiecki z rzutu wolnego, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki. Byliśmy w tym meczu lepsi, lecz po raz kolejny straciliśmy punkty przez brak szczęścia.

Następny mecz juniorzy rozegrają w niedzielę, 2 kwietnia w Dolicach, gdzie podejmą ostatnią w tabeli Unię. Jesienią wygraliśmy w Chojnie 7:1. I tym razem zanosi na pewne zwycięstwo naszej drużyny.

Odra 1:2 SCRS Barlinek
bramka: Kuba Surowiecki 77'
skład: Mróz, Miler (Dopierała), Krzeszowski, Kośmider, Koster (Klisowski), O.Surowiecki ( Kaczmarczyk),Lewandowski (C), Piątek, Galant, Gaj (Kaszycki), K.Surowiecki
żółte kartki: Krzeszowski, Gaj