Reklama [góra]

Hanna Stołowska z prestiżową nagrodą "Anioł Farmacji"


Hanna Stołowska - mgr farmacji, która prowadzi aptekę Rodzinną w Chojnie została laureatką najbardziej prestiżowej nagrody w branży medycznej - "Anioł Farmacji". 

Wielkie święto polskich farmaceutów i lekarzy odbyło się 20 marca, prestiżowe nagrody za 2016 rok zostały przyznane podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Była to 5. edycja konkursu.

Gala była połączona z wielkim widowiskiem artystycznym i występem gwiazdy opery światowej Małgorzaty Walewskiej. To jedyna taka nagroda społeczna, do której nominują pacjenci kierując się przede wszystkim oceną postawy farmaceuty i lekarza wobec chorego.

W tym roku nominowano 100 farmaceutów i 100 lekarzy z pośród 5000 zgłoszonych przez pacjentów, łącznie pacjenci oddali 140 tysięcy głosów pacjentów z całej Polski.Nominowani otrzymali konkursowe zadanie - napisanie pracy z zakresu ponad standardowej opieki farmaceutycznej i medycznej. Na jej podstawie, laureatów konkursu - 10 farmaceutów - 10 lekarzy wyłoniła Kapituła Honorowa Nagrody pod przewodnictwem prof. dr. hab. Jerzego Woy- Wojciechowskiego. 

Ponadto w kapitule Fundacji zasiadły wybitne osobistości ze świata publicznego, uznane autorytety społeczne takie jak: prof. dr hab.n.med. Witold Zatoński, prof.dr hab.n.farm. Jerzy Pluta, Krystyna Kofta, Katarzyna Miller oraz pomysłodawca nagrody Adam Górczyński, redaktor naczelny i prezes "Mody na Zdrowie" gazety dostępnej w każdej dobrej aptece.

Pani Hanna Stołowska otrzymała złotego Anioła Farmacji, dzięki uznaniu przede wszystkim swoich pacjentów, którym chciała serdecznie podziękować za głosy. Rodzina Stołowski od wielu lat prowadzi apteki w Chojnie. 

Statuetkę Anioła Farmacji można zobaczyć u Pani Hanny w Aptece Rodzinnej przy ul. Piastów 8 (obok kantoru KIM).

Na zdj. Z lewej Pani Hanna ze statuetką "Anioła Farmacji", z prawej w otoczeniu rodziny - męża Ryszarda, córki Izabelii i wnuczki. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.