Reklama [góra]

Jest odpowiedź GDDKiA na wniosek uczniów z Widuchowej


Uczniowie z Zespołu Szkół w Widuchowej chcą aby na przejściu przy ich szkole pojawiła się sygnalizacja świetlna, ma to zwiększyć bezpieczeństwo. W lutym informowaliśmy o wniosku, który został złożony w szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tym miesiącu nadeszła odpowiedź. 

Z pisma przesłanego do Wójt Gminy Widuchowa Anny Kusy-Kłos wynika, że na ewentualną decyzję o sygnalizacji młodzież jeszcze będzie musiała poczekać.

- (...) w nawiązaniu do wniosku (...) informujemy, że prowadzone są pomiary niezbędne do przeprowadzenia analizy wielokryteriowej, w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu na przejściu dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 31 (...). W związku z przerwą w nauce, zmuszeni jesteśmy przerwać pomiary natężenia, gdyż uzyskane wyniki nie odpowiadałyby stanowi rzeczywistemu (...) - czytamy w piśmie podpisanym przez Grzegorza Dziedzinę, zastępce dyrektora GDDKiA w Szczecinie.


Bój uczniów o zwiększenie bezpieczeństwa rozpoczął się w październiku 2016 roku, o sprawie informowaliśmy jako pierwsi, po naszej publikacji kolejne informację pojawiały się nie tylko w mediach regionalnych, sprawą zainteresowali się reporterzy TVP Szczecin.

Czytaj również:
Walczą o sygnalizację ... w zamian dostali nowy znak
Uczniowie chcą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze
Uczniowie z Widuchowej nie dają za wygraną, ich petycja trafiła do GDDKiA

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.