Reklama [góra]

Konkurs filmowy "Młodzi o surowcach mineralnych" [foto]


Uczennica klasy trzeciej, Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Maja Ostrowska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Młodzi o surowcach mineralnych" organizowanego przez Instytut Innowacji oraz Państwowy Instytut Geologiczny.

Przedmiotem konkursu było opracowanie historii na scenariusz filmowy, zawierający treści edukacyjne na temat jednego z wybranych surowców: węgiel brunatny, miedź, sól kamienna.Celem konkursu było m.in. twórcze rozwinięcie kreatywności młodzieży w kontekście poszukiwania nowatorskich środków wyrazu. W związku z nominacją Maja 8 marca 2017 r. wyjechała na warsztaty geologiczno-filmowe do Warszawy. Warsztaty odbywały się przez dwa kolejne dni. Pierwszego dnia grupa laureatów z całej Polski uczestniczyła w teoretycznych warsztatach geologiczno-filmowych w Muzeum Geologicznym.Uczestnicy brali udział w wykładach na temat surowców mineralnych, które były tematem konkursu, dowiedzieli się jak wygląda zawód scenarzysty oraz otrzymali wskazówki dotyczące pisania scenariuszy. Odbyło się również spotkanie z aktorami teatralnymi. 

Drugiego dnia grupa uczniów pod przewodnictwem pani reżyser, spotkała się, aby wymienić się pomysłami na temat wspólnego filmiku. Nagrano krótki teledysk do piosenki Pharell’a Williams’a pt. "Happy", w którym każdy z uczestników odegrał jakąś rolę. Tym wydarzeniem warsztaty się zakończyły. Uczestnicy wrócili do domów, aby dokończyć swoje scenariusze, aplikując do nich zdobyte podczas wykładów informacje. Termin składania prac przypada na 17.03.2017r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.