Reklama [góra]

Kredyt dla osób z komornikiem ratunkiem na wyjście z długów?


Sytuacje finansowe niektórych osób są niezwykle skomplikowane. Z różnych przyczyn zaciągamy pożyczki, robimy długi, wpadamy w tak zwaną spiralę zadłużenia. Często regularne spłacanie swoich zobowiązań nie należy do najprostszych zadań zwłaszcza wtedy, gdy ledwo wiążemy koniec z końcem. Co zrobić, kiedy do naszych drzwi zapuka komornik, a my nie mamy możliwości uregulowania swoich długów?


Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu osoby z komornikiem musiały radzić sobie na własną rękę. Obecnie jednak coraz więcej banków i firm pozabankowych oferuje kredyty dla osób z komornikiem. Są to z reguły pożyczki podwyższonego ryzyka, dlatego jej koszty będą niestety wyższe niż regularnych standardowych zobowiązań. Warto więc dokładnie przeanalizować swój budżet, dochody i sprawdzić kilka ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu kredytu dla osób z komornikiem.

 kredyty dla osób z komornikiem


Bank czy chwilówka?
W Internecie, radiu i telewizji pojawia się wiele reklam pożyczek i kredytów gotówkowych różnych banków i instytucji. Podawane nam są informacje o wysokich kwotach, niskich ratach i pieniądzach dla każdego. Niestety, kredyt dla osób z komornikiem nie jest tak łatwo dostępny. Oferty takie istnieją, lecz są one stosunkowo wysoko oprocentowane. Wysoka jest również prowizja za udzielenie takiej pożyczki. Najchętniejszymi pożyczkodawcami będą firmy pozabankowe, jednak decydując się na podpisanie umowy z parabankiem, należy zachować czujność i dokładnie przeczytać dokumenty, a w razie wątpliwości skonsultować zapisane w nich paragrafy z osobą obytą w prawie. Dodatkowo możemy posiłkować się opiniami na forach internetowych, by potwierdzić wiarygodność firmy.

Zdecydowanie bardziej bezpieczne będzie zaciągnięcie zobowiązania w banku. Bardzo często banki chcą porozumieć się ze swoimi klientami, by pomóc im w spłacie długów, jednak ważny jest tutaj czas. Zwlekanie i ignorowanie wezwań do zapłaty od komornika nie działa na korzyść dłużnika. W ramach ubiegania się o kredyt dla osób z komornikiem można negocjować umowę kredytu, a tym samym zmniejszyć wysokość rat. Konsolidacja kredytu bowiem daje szanse na zmniejszenie wysokości rat i wydłużenie czasu spłaty, co w przypadku osoby z długami jest niezwykle ważne.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.