Reklama [góra]

Kto został tegorocznym Omnibusem? [foto]


W środę 15 marca w Szkole Podstawowej w Grzybnie już po raz piąty odbył się konkurs "Omnibus". Tym razem o tytuł omnibusa rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych gminy Chojna i gminy Trzcińsko Zdrój, byli to uczniowie ze szkoły podstawowej w Gogolicach, Stołecznej, Nawodnej, Chojnie oraz Grzybnie. Każda ze szkół wystawiła trzyosobową drużynę.

Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania z różnych dziedzin wiedzy. Konkurs sprawdzał wiadomości i umiejętności polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, historyczne, techniczne oraz z zakresu języka angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się również sprawnością fizyczną.

Każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 42 punkty. Celem konkursu było wyłonienie omnibusa, czyli ucznia, który najlepiej poradził sobie z zadaniami ze wszystkich wymienionych dziedzin. Po podliczeniu punktów, komisja konkursowa wyłoniła omnibusa, którym został Kamil Bielak ze Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej, uzyskując 35 punktów.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grzybnie.

 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.