Reklama [góra]

Ligowe emocje powracają - kto z kim zmierzy się na inauguracje


W drugi weekend marca wystartują bardzo oczekiwane, przez kibiców, piłkarskie rozgrywki. Rundę wiosenną wśród drużyn z regionu najszybciej rozpoczną IV ligowcy, po nich na murawę powrócą piłkarze wojewódzkiej i regionalnej okręgówki oraz kolejne klasy rozgrywkowe. 

IV liga 
W pierwszej kolejce wiosny mistrz jesieni Energetyk Gryfino zagra na wyjedzie z Iną Goleniów. Do Szczecina jedzie Dąb Dębno, który spotka się z tamtejszym Hutnikiem. Osadnik w Myśliborzu rozegra mecz z Piast Chociwel.

Wojewódzka Okręgówka
Tydzień później wystartują rozgrywki ligi okręgowej. Do rywalizacji w tej lidze powrócą Odra Chojna, Morzycko Moryń, Błękit Pniewo i Czarni Lubanowo.

Chojeński klub pod wodzą Grzegorza Michaiuska przed własną publicznością zagra z Blękitem Pniewo, jesienią górą byli goście, którzy wygrali 2-1 . Morzycko u siebie zagra z Czarnymi Lubanowo.

Regionalna Okręgówka 
Prowadzące w tabeli Ogniwo Babinek zagra na wyjeździe z  Sokołem Pyrzyce. Zieloni Zielin w Pełczycach zagrają z Klosem. Orzeł w Trzcińsku zmierzy się z Unią Dolice. Mieszko Mieszkowice w Mostkowie rozegra pojedynek z miejscowym Koralem.

A klasa
Emocje związanie z tą klasową rozgrywką wrócą od razu z lokalnym hitem Chrobry Lisie Pole kontra Rurzyca Nawodna. W Krzywinie KLUKS podejmie Koronę Klępicz. Rezerwy Energetyka grają z Iskrą Banie.

W Czarnówku drużyna Czarnych rozegra mecz z Unią Swochowo. Grot u siebie zmierzy się z Łabędziem Widuchowa. Witniczanka Witnica u siebie zagra z Pro Team Żarczyn a Czcibor Cedynia w Kurzycku z miejscowymi Zjednoczeni.

B klasa
Najpóźniej, bo 1 kwietnia zaplanowane jest rozpoczęcie rundy rewanżowej w najniższej klasie rozgrywkowej. Wiosna zacznie się od derbów gminy Chojna, czyli meczem pomiędzy Błękitnymi Białęgi - Sekwoja Brwice.

W Troszynie stracie Olimpii z Chrobrym Boleszkowice. Tywa Swobnica zmierzy się ze Zrywem Góralce a Odra Czelin podejmie Sokół Różańsko.

Wraz z początkiem wiosny wracają nasze publikacje, czyli "Co przyniesie weekend" oraz "Raport z Boisk". Na boiska i stadiony ruszą również nasi fotoreporterzy. Zapraszamy do śledzenia działu sportowego. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.