Reklama [góra]

Setpol uruchomił stację paliw, niedaleko Krajnika Dolnego


Nowa stacja paliw rozpoczęła dziś (tj. 11 marca) działalność niedaleko Krajnika Dolnego w gminie Chojna. Przy drodze wojewódzkiej nr 122 w kierunku Ognicy powstała stacja Setpol. 

Stacja Setpolu znajdowała się kiedyś w okolicach wyjazdu z miejscowości, chojeńscy przedsiębiorcy do których należy firma dzierżawili teren od gminy, do momentu gdy ta postanowiła sprzedać grunt w przetargu, na całej transakcji magistrat zarobił 22 miliony złotych.

Już po sprzedaży, w 2014 roku opinią publiczną wstrząsnęła informacja o wtargnięciu zamaskowanych ludzi z bronią na stację paliw w Krajniku Dolnym, po kilku godzinach okazało się, że napastnicy działają na zlecenie nowego właściciela, który kupił teren od gminy wraz z ważną umową dzierżawy, firmę Setpol chciał usunąć siłą. Bój o stację trwał kilka miesięcy, Setpol ją odzyskał ale infrastruktura była mocno zdewastowana. Po wygaśnięciu umowy dzierżawy teren został przekazany właścicielowi - firmie Apexim.

Nowa stacja Setpolu znajduje się około 3,5 kilometra od granicy, jej budowa trwała kilka miesięcy. Marka jest bardzo dobrze rozpoznawalna wśród niemieckich klientów, którzy od wielu lat tankują swoje pojazdy w Polsce ze względu na znaczące różnice w cenach paliw po obu stronach Odry.


Czytaj również: 
Setpol nie oddał stacji: będziemy stosować się do wyroku sądów

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.