Reklama [góra]

Spotkanie z Mariuszem Kurcem - "Człowiek w drodze - własne świadectwo"We wtorek 28 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Mariuszem Kurcem – podróżnikiem, filmowcem i religioznawcą. Zajęcia odbyły się w ramach szkolnych działań profilaktycznych.

Ciekawej prelekcji pana Kurca o jego podróżach po kontynentach świata, wzbogacone o emocjonalną opowieść o własnych doświadczeniach życiowych towarzyszy motto życiowe: "Oto jestem tym, co żyje właśnie tak, jak chce żyć, choć warunki ku temu były niegdyś wyjątkowo niesprzyjające". W dzieciństwie doświadczony życiem w trudnym środowisku, mający problemy w szkole, jak i w domu.

Po latach okazał się być człowiekiem, który nie tylko oparł się presji złego otoczenia, ale niesie innym przestrogę i motywację realizując z pasją swój autorski program profilaktyczno – motywacyjny pt.: "Człowiek w drodze - własne świadectwo".Prelekcja podróżnika z filmami jego autorstwa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony nastolatków. Klimat spotkania sprzyjał nie tylko słuchaniu, ale własnej refleksji nad sensem własnego życia, marzeń i lęków.

Inicjatorką spotkania była pedagog Irena Tołłoczko.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.