Reklama [góra]

Sycylia - piękne włoska wyspa z atrakcjamiSycylia, zwana wyspą słońca, to jeden z najciekawszych kierunków turystycznych. Co warto zwiedzić na tej jedynej w swoim rodzaju wyspie?

Sycylia: wypoczynek dla całej rodziny


Jeżeli podczas wakacji marzysz o słońcu, szumie morskich fal i zwiedzaniu spokojnych, zabytkowych miasteczek z licznymi tawernami oferującymi pyszną, włoską kuchnię, to Sycylia z pewności Cię zachwyci. Na Sycylii pogoda zawsze dopisuje, od morza wieje lekka, orzeźwiająca bryza, a mieszkańcy są nad wyraz przyjaźnie nastawieni do zwiedzających, którzy zawsze mogą liczyć na poczęstunek w postaci domowego posiłku lub szklanki soku ze świeżych pomarańczy. Sycylię warto wybrać jako miejsce na urlop, organizując włoskie wakacje z ITAKĄ dla całej rodziny. W otoczeniu zielonych wzgórz z bujną roślinnością wyróżnia się tutaj przykryty śniegiem przez 7 miesięcy w roku, wysoki wierzchołek Etny: ciągle aktywnego wulkanu, który od wieków fascynuje zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zgodnie z legendą wulkan stanowił magiczną kuźnię Hefajstosa, który właśnie w tym miejscu oddawał się swojej pracy, wykuwając pioruny dla Zeusa.

Sycylia dla pasjonatów


Poza wspaniałą pogodą i słonecznymi dniami Sycylia oferuje zwiedzającym także wiele ciekawych miejsc. Jednym z ciekawszych miejsc są Syrakuzy- historyczna miejscowość, w której Archimedes dokonał swojego najważniejszego naukowego odkrycia, czyli siły wyporu. W Syrakuzach miały także miejsce walki wojsk greckich i rzymskich, ścierających się o dominacje nad słoneczną wyspą. Zwycięscy Włosi przyczynili się do powstania deseru o nazwie gelato, czyli lodów sorbetowych, które zgodnie z legenda były wytwarzane już 2 tysiące lat temu, a do ich produkcji używano lodu ze stoków Etny, której szczyt sięga 3350 m n.p.m. Zastygła lawa z krateru Etny jest obecna w sycylijskiej architekturze, między innymi jako bazaltowe płyty, którymi wyłożony jest główny plac Katanii, czyli Piazza Duomo oraz wykonana z tego samego surowca fontanna ze słoniem. Ciekawe formacje wyrzeźbione przez wody rzeki Alcantary w wulkanicznych skałach można podziwiać na stokach oraz u podnóża Etny.

Sycylia stanowi obecnie jeden z najciekawszych kierunków turystycznych. Warto zaplanować urlop na słonecznej, pełnej ciekawych miejsc wyspie, wybierając wycieczki dostępne na www.itaka.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.