Reklama [góra]

Szczecińska Pogoń podpisała umowę o współpracy z Odrą Chojna


Przedstawiciele MKS Odra Chojna podpisali umowę partnerską ze szczecińską Pogonią. Porozumienie zakłada wymianę doświadczeń, organizację sparingów oraz współpracę pomiędzy klubami w zakresie szkolenia młodzieży.

Umowa została podpisana w ramach projektu "Pogoń to Wy". Podpisy pod umową złożyli prezes honorowy Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin - Kazimierz Biel, prezes Odry Chojna - Paweł Bernadzki oraz kierownik - Mariusz Wawrzyniak. Parafki na dokumentach sprawiają, że rozpoczyna się nowy rozdział współpracy pomiędzy dwoma klubami.

- Chcielibyśmy, aby Odra Chojna wróciła do roli, którą pełniła jeszcze kilka lat temu - powiedział Kazimierz Biela. - Zależy nam na tym, aby w tej miejscowości szkolenie młodzieży działało na satysfakcjonującym poziomie.

Droga od poznania projektu do podpisu była ekspresowa, o czym przekonywał Wawrzyniak. 

- Widziałem wcześniej akcję w Internecie i pomyślałem: "Dlaczego taki klub, jak my mieliśmy nie dołączyć do tej akcji?" - zadawał sobie pytanie Wawrzyniak. - Całe życie kibicowałem Pogoni. Uważam, że ludzie z naszego regionu też powinni mieć szansę zagrania w najlepszym zespole w województwie.

W Odrze jest pięć grup młodzieżowych w tym najmłodsza - przedszkolna. 

- Na niektórych treningach jest po 35 osób, więc to bardzo dużo - przyznał Wawrzyniak. - Mamy sporo chętnych do grania, więc cieszymy się. W pierwszym zespole też grają miejscowi zawodnicy. Szkolenie młodzieży idzie u nas w dobrym kierunku.

W umowie zapisano m.in. wymianę doświadczeń, organizację sparingów czy współpracę w szkoleniu młodzieży.

- Fajnie by było, jakby któremuś chłopakowi udało się zaistnieć w Pogoni tak, jak Robertowi Sikorskiemu - przyznał Wawrzyniak.- Cieszę się, że Pogoń nie daje uciekać zawodnikom z województwa. Praca w regionie wygląda tak, jak powinna.

własne/pogonszczecin.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.