Reklama [góra]

Uczeń ze szkoły w Stołecznej wyróżniony w wojewódzkim konkursie


Miłosz Ziętek, uczeń klasy III został wyróżniony w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Strój Regionalny Pomorza Zachodniego. Organizatorem tego konkursu byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Kuria Metropolitarna Szczecińsko – Kamieńska. 

Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów własnych pomysłów na przedstawienie cech i symboli regionu, a także popularyzowanie historii i kultury Pomorza Zachodniego oraz wyrażanie poczucia więzi z małą ojczyzną – z jej lokalną historią i tradycjami. Jury miało trudny wybór, bo łącznie wpłynęło 268 prac. Bardzo się cieszymy, że praca naszego ucznia została dostrzeżona i doceniona.

9 marca w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego podczas gali Miłosz odebrał nagrodę za swoją pracę z rąk Pani Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy – Kuratora Oświaty oraz Księdza Biskupa Henryka Wejmana. Na uroczystość przybył z mamą oraz wychowawczynią Dorotą Fabisiak. 

Oprócz wręczenia nagród w programie uroczystości znalazły się: występy artystyczne, głośne czytanie nagrodzonych prac literackich przez Panią Kurator i Księdza Piotra Płaczka, Dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii, słodki poczęstunek oraz zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego
z przewodnikiem.

Gratulujemy Miłoszowi sukcesu i życzymy następnych. Zachęcamy również wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach, być może szczęście uśmiechnie się do Was.

Tekst: Dorota Fabisiak
Foto: Małgorzata Ziętek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.