Reklama [góra]

Złota chojeńska "dwójka" - znakomite wyniki chojeńskich sportowców



Świetny występ zawodniczek i zawodników z podstawówki na lotnisku. Na dawnym pasie startowym koło Rurki pod Chojną 28 marca 2017 roku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. 

Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie, przy współorganizacji chojeńskiej dwójki. Chojnianie zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, deklasując pozostałe drużyny i zdobywając tym samym awans na eliminacje wojewódzkie.

W składzie dziewcząt wystąpiły: Katarzyna Jabłońska, Maja Jóźwiak, Daria Klisowska i Natalia Solecka – rocznik 2006 i młodsi oraz Magdalena Chatłas, Magdalena Braszka, Natalia Krasowska i Kinga Basic – rocznik 2004 – 2005. Dziewczęta z młodszej grupy biegały na dystansie około 800 m i w tym biegu wygrała Katarzyna Jabłońska zdobywając złoty medal indywidualnie. W kategorii klas 5 i 6 dziewczęta biegały na dystansie 1000 m, i tu najlepsza była Magdalena Chatłas zdobywając złoty medal, natomiast Magdalena Braszka zajęła 3 miejsce indywidualnie.

Chłopców w kategorii klas 4 i młodszych szkołę reprezentowali Kacper Różycki, który wygrał bieg na 800 m zdobywając złoto, Mariusz Danielczuk, który stanął na 3 stopniu podium, zdobywając brązowy medal, Karol Wąchała i Szymon Deląg. W kategorii klas 5 i 6 najszybszy z naszej szkoły był Mikołaj Sokołowski zdobywając brązowy medal. Dobrze również się spisali Błażej Kozłowski, Filip Ułasowicz i Michał Macyszyn.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia 25 kwietnia na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Gryfinie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.