Reklama [góra]

Co Przyniesie Weekend? Na boiska wraca b klasa


Przed nami kolejny weekend zmagań na boiskach i stadionach w regonie. Do walki o ligowe punkty powraca b klasa. 


IV liga: Pozostający na pozycji lidera Energetyk Gryfino, pierwszego kwietnia, przed własną publicznością, zmierzy się z drużyną Dąb Dębno.

Zagrają ze sobą dwie lokalne drużyny, które w obecnym sezonie moją dwa różne cele. Ekipa z Gryfina walczy o awans do trzeciej ligi bałtyckiej. Goście natomiast grają o pozostanie w lidze okręgowej. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. 

Wojewódzka Okręgówka: W Chojnie biało zieloni podejmą Iskrę Golczewo. Podopieczni cały czas muszą walczyć o utrzymanie i bardzo niebezpiecznie zbliży się do strefy spadku fakt, że do końca się sezonu zostało sporo gier. Powinni zacząć zgarniać komplet punktów, by spokojnie utrzymać ligowy byt.

Fani biało zielonych są jednak dobrej myśli i głęboko przekonani że gracze Grzegorza Michiaska w nowym sezonie będą występować w tej samej klasie rozgrywkowej. Goście z Gołczewa zajmują siódmą lokatę. Cel Iskry jest tylko granie o jak najlepsze miejsce a więc faworytem sobotniego meczu jest drużyna Iskry. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00.

Morzycko Moryń coraz bardziej nabiera rozpędu w kierunku awansu, wyniki mówią same za siebie (komplet punktów w dotychczasowych spotkań wiosną). Kolejnym rywalem będzie Ina Ińsko. Spotkanie obędzie się w sobotę o 15:00 na stadionie miejskim w Moryniu.

Czarni Lubanowo jadą do Mierzyna na starcie z tamtejszą Mierzynianką. Zawodnicy Tomasz Lapińskiego znajdują się na spadku, dla nich każdy punkt jest ważny. Z boiska rywala będą próbować wywieźć komplet oczek. (sobota 15:00)

Regionalna Okręgówka:  Orzeł w Trzcińsku Zdroju podejmie zespół Koral Mostkowo. Tak złego sezonu w pod chojeńskiej miejscowości nie było od lat. Ostanie miejsce i remis w lokalnym hicie z Mieszko który odbył się tydzień temu nie powoduje dobrych nastroi dla gospodarzy i daje do myślenia aby wrócić na dobry tor.

Mieszko Mieszkowice wybiera się do Brzeska na mecz z tamtejszym klubem Sęp. Stracie zapowiada się ciekawie ze względu na to, że obie ekipy dzielą dwa punkty więc jest o co grać. (sobota 15:30)

Zieloni Zieloni również na wyjedzie. Zmierzą się z Mechanikiem Warnice (niedziela, 2 kwietnia godz 15:30).

Ogniwo Babinek u siebie podejmie Białych Sądów a stawką spotkania dla gospodarzy i gości jest szansa (przy dobrym układzie wyników) awans, nawet na fotel lidera. (niedziela, 2 kwietnia godz 13:00)

A klasa: Rurzyca Nawodna wiosną idzie jak burz,a dwa zwycięstwa na koncie ze stanem bramkowym osiem strzelonych trzy stracone. W tej kolejce w sobotnie popołudnie team z Nawodnej zagra na wyjedzie z Grot Gardno.

Będzie bezpośredni pojedynek drużyn które walczą między sobą o podium w ligowej układance. Zdobywca kompletu punktów może wskoczyć do pierwszej trójki. (sobota, godz 17:00)

W Cedyni, na własnym boisku tamtejsza ekipa zmierzy się z Iskrą Banie. Dla obecnego lidera ligi to może być kolejny krok do awansu. Jednak drużyna z Bań łatwo skóry nie sprzeda. Możemy spodziewać się zatem ekscytującego pojedynku.

Czarni z Czarnówka to czerwona latarnia ligi, drużyna zmierzy się z Pro Team Żarczyn. W tym meczu będzie trudno dla gospodarzy o trzy punkty. Zawodnicy z Żarczyna są na miejscu 12 z dorobkiem 12 pkt.(sobota, godz 16:00)

Witniczanka w Witnicy gra z Chrobry Lisie Pole. W lepszej sytuacji przed mecz, który zostanie rozegrany w sobotę są gospodarze, którzy zajmują trzecie miejsce. (sobota, godz 16:00)

KLUKS Krzywin u siebie podejmie Unię Swochowo. Pierwszy gwizdek o 13:00 w niedzielę. Rezerwy Energetyka Gryfino kontra Łabędz Widuchowa (niedziela 14:00)
Zjednoczeni Kurzycko u siebie zagra z Koroną Klępicz (niedziela 16:00)

B klasa:  Z rozgrywek wycofała się Olimpia Troszyn. Na sam początek wiosny kibiców czeka lokalny hit w Białęgach, "derby Gminy Chojna" pomiędzy Błękitnymi a Sekwoją Brwice. W ostatnim meczu między ekipami lepsi  okazali się goście, którzy wygrali aż 6-2. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz 16:00.

Odra Czelin - Sokół Różańsko,
Tywa Swobnica - Zryw Góralice (sobota 14:00)
Olimpia Troszyn - Chrobry Boleszkowice (niedziela 15:00) .

Juniorzy: Unia Dolice - Odra Chojna
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.