Reklama [góra]

Co przyniesie weekend? - piłkarskie zapowiedzi [8-9.04.17]


Piłkarska wiosna w naszym regonie rozkręciła się na dobre. W ligowym rytmie są już wszystkie ekipy z naszego regionu. Jak co tydzień zapraszamy na zapowiedzi oraz analizy weekendowych spotkań. 

IV liga

Na wyjazd wybiera się Energetyk Gryfino, ich rywalem będzie Arkadia Malechowo. Po sensacyjnym remisie przed tygodniem z Dębem Dębno 1-1, lider musi wrócić na dobre tory i zdobyć komplet punktów.
Obecna przewaga nad drugim w tabeli Bałtykiem Koszalin wynosi cztery punkty.

Wojewódzka Okręgówka

Kibice w Chojnie powoli biją na alarm, Odra ma tylko lub aż 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. Do rozegrania pozostało jeszcze sporo meczów. Sympatycy zaczynają się niepokoić formą biało-zielonych oraz losów utrzymania. Już w sobotę podopieczni Grzegorza Michasiuka podejmą na wyjeździe w Szczecinie tamtejszą Arkonie. Gospodarze zajmują szóstą lokatę. Zawodnicy z Chojny są na 14. miejscu na 16 biorących udział w rozgrywkach.
Z pewnością ciężko będzie o zdobycie tak bardzo potrzebnego kompletu punktów. Nawet remis będzie dobry rezultatem (sobota, godz 16:00).

Morzycko Moryń coraz bardziej się rozpędza. Do pierwszej pozycji w tabeli traci już tylko trzy punkty. W 19 kolejce ligi okręgowej zmierzy się z Iskrą Gołczewo (sobota).

Czarni Lubanowo u siebie zagrają z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Gospodarze potrzebują każdego punktu, ponieważ są czerwoną latarnią ligi i zajmują ostatnie miejsce w tabeli (niedziela, 9 kwietnia godz. 11).

A-klasa

Chrobry Lisie Pole zmierzy się z Grotem Gardno (sobota). Rurzyca w Nawodnej zagra z ostatnią w ligowej układance drużyną Czarnych Czarnówko (niedziela). Pro Team Żarczyn przed własną publicznością podejmie rezerwy Energetyka Gryfino. Faworytem starcia jest ekipa z Gryfina (sobota). Łabędź w Widuchowej zagra z LUKS Krzywin. Większe szanse na zgarniecie całej puli mają gracze prowadzeni przez Marcina Łapińskiego (sobota). Czcibor Cedynia coraz pewniej zmierza po mistrza ligi, kolejnym rywalem na drodze będzie Unia Swochowo (sobota). Iskra Banie - Korona Klępicz. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 0-1 dla Bań (sobota). Witniczanka Witnica zagra ze Zjednoczonymi Kurzycko.

B-klasa

Bezpośredni pojedynek którego stawką jest fotel lidera rozegrają Sekwoja Brwice i Merkury Nowogródek Pomorski. To najciekawszy mecz w tej klasie rozgrywkowej. Zwycięzca zbliży się do awansu do A-klasy. Sekwa traci tylko punkt do pierwszego miejsca, które utrzymuje Nowogródek. W ostatnim starciu pomiędzy drużynami padł rezultat 3-1. Chrobry Boleszkowice zagra ze Zrywem Góralice to ostatnia para 11 kolejki. Przypominamy, że rozgrywek wycofała się Olimpia Troszyn i Odra Czelin.

Juniorzy

W niedzielne przedpołudnie w Chojnie młody zespół Arkadiusza Łągiewczyka podejmie Pomorzanina Nowogard. Pierwszy gwizdek o godz 11:00.

Orliki 

W niedzielę na chojeńskim orliku podopieczni Piotra Kierula i Jacka Prętkiego  rozegrają ligę w formie turnieju w którym wystąpią Hutnik Szczecin, Widuchowa, Bębenek, Błękit Pniewo, oraz Energetyk Junior Gryfino. Pierwszy mecz zaplanowany jest na godzinie 10:00.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.