Reklama [góra]

Duże sukcesy uczennic Szkoły Podstawowej w Trzcińsku Zdroju


Martyna Żylewicz i Anna Białko, uczennice Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju mogą pochwalić się sporymi sukcesami. 

Martyna (na zdjęciu z lewej) zajęła II miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się 23 kwietnia w Połczynie Zdroju. Teraz uczennica z Trzcińska Zdroju podjedzie na Ogólnopolski Turniej. 

Z kolei Anna Białko (na zdjęciu z prawej zajęła I miejsce w Polsce w w XIII Międzynarodowym Konkursie im. Barbary Petchenik "Kochamy Mapy - We Love Maps". 

Uczniowie klas V-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu, wykorzystującego hasło trwającego właśnie Międzynarodowego Roku Mapy, było zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. 

Komisja konkursowa miało do oceny ponad 300 prac. Praca Ani w czerwcu będzie brała udział w wystawie w Waszyngtonie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.