Reklama [góra]

Dwie drużyny znikają z piłkarskiej mapy regionu


Dwie drużyny z powiatu gryfińskiego znikają z piłkarskiej mapy regionu. Do rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 nie przystąpi Odra Czelin i Olimpia Troszyn. 

Oba zespoły występowały w szczecińskiej B-klasie grupie 6., po ich wycofaniu w lidze zostaje już tylko siedem zespołów.

- Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje, iż z rozgrywek B Klasy gr.6 wycofały się drużyny Olimpia Troszyn oraz Odra Czelin, jednocześnie informujemy, że w terminarzu rozgrywek w miejscu w/w drużyn należy wstawić pauzę - taki komunikat pojawił się w ostatnich dniach na stronie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Odra Czelin i Olimpia Troszyn to drużyny piłkarskie z gminy Mieszkowice. Dlaczego zdecydowano o wycofaniu zespołów z rozgrywek? Powodem są przede wszystkim pieniądze, a raczej ich brak. 

Olimpia Troszyn nie otrzymała dofinansowania z gminy, wniosek zostało słabo oceniony przez komisję. Z kolei Odra Czelin nie złożyła nawet oferty. Oba kluby miały również problem ze sprawozdaniem za ubiegły rok. 

Gmina Mieszkowice w tym roku przeznaczyła na sport 130 tys. złotych. Największą dotację otrzymał klub Mieszko Mieszkowice (ok 54 tys.), Zieloni Zielin (ok 49 tys. zł), Zjednoczeni Kurzycko (ok 19 tys. zł) i Dobrawa (ok 8 tys. zł). Do tej pory kluby B-klasy dostawały po ok 8 tys. złotych. 

Na zdj. Piłkarze Odry Czelin (fot. W. Stańczyk/archiwum). 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.