Reklama [góra]

Jak skutecznie pomóc Syryjczykom? - spotkanie o podróży do Syrii


Zapraszamy na spotkanie z Anną i Karolem Wilczyńskimi – reporterami i autorami bloga Islamista, którzy na początku lutego tego roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną.

Postanowiliśmy pojechać do Syrii. Jako dziennikarze i autorzy tekstów uznaliśmy, że tylko bezpośrednie doświadczenie pozwoli nam zobaczyć realną sytuację w Aleppo i Damaszku oraz sprawdzić, kto i w jaki sposób działa w ramach pomocy humanitarnej przekazywanej Syryjczykom. Na początku lutego, na zaproszenie kilku NGO'sów działających w tych dwóch miastach, przeprowadziliśmy szereg wywiadów z pracownikami organizacji humanitarnych oraz ich beneficjentami. Odwiedzaliśmy Syryjczyków w ich domach i poznaliśmy ich historie, które teraz chcemy przekazać dalej.

Podczas spotkania opowiemy o tym, jak obecnie wygląda sytuacja polityczna i społeczna w Syrii - zarówno na terenach zajętych przez reżim prezydenta al-Asada, jak i objętych przez rebelię - a także o tym, jakie organizacje warte wspierania działają na terytoriach ogarniętych konfliktem i jak wygląda ich praca.
- Ania i Karol.
Podczas spotkania będą zbierane fundusze na leczenie i zakup protez dla Rabiego, podopiecznego Caritas Syria i uchodźcy mieszkającego w Damaszku. 13-letni chłopiec w marcu tego roku wyszedł z domu wraz z ojcem, aby poszukać jedzenia dla rodziny. Pocisk moździerza trafił w ojca zabijając mężczyznę na miejscu. Rabi przeżył, ale stracił obie nogi. Potrzebuje nie tylko leczenia i protez, ale także terapii i wsparcia. Zapraszamy do wsparcia tego celu. Więcej o historii chłopca można przeczytać tutaj.

Teksty i relacje Anny i Karola Wilczyńskich z Syrii można śledzić na blogu islamistablog.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.