Reklama [góra]Jak skutecznie pomóc Syryjczykom? - spotkanie w chojeńskiej bibliotece [foto]


W sobotę 8 kwietnia w chojeńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pt. "Jak skutecznie pomóc Syryjczykom?". Gośćmi byli Anna i Karola Wilczyńscy – reporterzy i autorzy bloga Islamista, którzy w lutym wyjechali do Syrii.

Na bliskim wschodzie a dokładniej Syrii od 2011 trwa wojna domowa. Liczba osób poszkodowanych oraz ludzi, którzy stracili tam życie liczona jest w tysiącach. Wiele miast i wsi jest kompletnie zniszczonych. Mimo akcji międzynarodowych cały czas jest potrzebna pomoc humanitarna.

Podczas wizyty w Chojnie goście pokazali swoje zdjęcia z Syrii oraz opowiedzieli jak obecnie wygląda sytuacja polityczna i społeczna w kraju - zarówno na terenach zajętych przez reżim prezydenta al-Asada, jak i objętych przez rebelię - a także o tym, jakie organizacje działają na terytoriach ogarniętych konfliktem.

Była również możliwości wsparcia leczenia i zakupu protez dla Rabiego, podopiecznego Caritas i uchodźcy mieszkającego w Damaszku. 13-letni chłopak, Syryjczyk, w marcu tego roku wyszedł z domu wraz z ojcem, aby poszukać jedzenia dla rodziny. Pocisk moździerza trafił w ojca zabijając mężczyznę na miejscu. Rabi przeżył, ale musiał przejść operację amputacji nóg powyżej kolan. Potrzebuje nie tylko leczenia i protez, ale także terapii i wsparcia.

Organizatorami wydarzenia byli Wspólnota Sant'Egidio Chojna, Parafia Świętej Trójcy w Chojnie
Biblioteka Chojeńska, Centrum Kultury w Chojnie oraz Blog IslamistaZobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.