Julia Mojsak dwukrotnie na podium

W sobotę 1 kwietnia w niemieckim Halle odbył się międzynarodowy turniej karate olimpijskiego według przepisów WKF z niemieckiego cyklu zawodów Arawaza Cup.

W zawodach uczestniczyło 851 zawodników z 12 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Rumunii, Szwajcarii, Polski, ponadto startowali także zawodnicy z Iranu. Zawody rozgrywane były na hali lekkoatletycznej w Halle na 10 tatami (maty dla startujących). Gminę Gryfino jako jedyna reprezentowała Julia Mojsak, która ponownie stanęła dwukrotnie na podium.

Pomimo mocno obsadzonych konkurencji, gdzie zgłoszonych było po 30 zawodników Julia zdobyła dwa brązowe medale kolejno w kategorii kata i kumite U12, ponadto srebrny medal w kumite drużynowym razem z koleżankami z KK Kamikaze Szczecin. Gryfinianka pokonała indywidulanie kolejno reprezentantki Niemiec: Jane Scham , Finje Streithorst, Nele Hartung, Melisse Dieu, Katharinę Bibik, oraz Hannę Łuczak z klubu Bodaikan Szczecin. Pozwoliło to na zajęcie dwóch trzecich miejsc. To kolejny udany międzynarodowy wytęp młodej gryfinianki.