Reklama [góra]

"Korneliada 2017" - Święto SP2 w Chojnie za nami [foto]


26 kwietnia 2017 r. społeczność chojeńskiej Dwójki obchodziła Święto Szkoły. Jest to niezwykle ważna dla wszystkich uroczystość, do której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowują się w atmosferze radosnego oczekiwania.
Radosny Tydzień Patrona, poświęcony pamięci Słonecznego Pana Kornela Makuszyńskiego, daje nam wszystkim możliwość poczucia łączności z tradycją oraz szczególnej, przeznaczonej tylko na ten okres, aktywności, m. in. poprzez udział w zajęciach i konkursach tematycznie związanych z K. Makuszyńskim i jego utworami. 

Kulminacją naszych działań jest dzień Święta Szkoły, podczas którego staramy się uczyć poprzez śmiech, ruch i zabawę.

Tegoroczne święto było wyjątkowe. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Korneliadzie – wykazywali się umiejętnościami strategicznymi podczas gier planszowych, przygotowanych przez IPN, wiedzą o swoim patronie, a także sprawnością fizyczną. Wielu z uczniów przyszło do szkoły w przebraniach postaci z utworów naszego patrona – Jacek i Placek niosący księżyc zapadną nam długo w pamięci wydarzeniem, które było jedną z głównych atrakcji, a z której wyjątkowo dumne były Mały i Duży Samorząd Uczniowski, był Pokaz Talentów, na którym wszyscy chętni uczniowie mogli ukazać swoje niezwykłe i cudowne umiejętności.
Jesteśmy przekonani, że Kornel Makuszyński, któremu zależało na tym, aby dzieci były szczęśliwe i radosne, byłby dumny i zadowolony, widząc jasne i uśmiechnięte buzie uczniów i towarzyszących im dorosłych.

Uczniowie Koła Literackego

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.