Reklama [góra]

Metoda "na policjanta". Czy funkcjonariusz może podać numer konta?


To już kolejne próby wyłudzenia pieniędzy. Tym razem oszuści dzwonią podając się za policjantów lub za funkcjonariusza CBŚP Marka Pietrzaka. Należy pamiętać, że żaden funkcjonariusz nie podaje numeru konta oraz nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. 

Na terenie powiatu gryfińskiego, w dniu dzisiejszym (tj. 25 kwietnia) odnotowano zgłoszenie przestępstwa wyłudzenia pieniędzy metodą "na policjanta".

Sprawcy kontaktują się jako policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie lub policjanta CBŚP Marka Pietrzaka. Kolejnym krokiem, podczas rozmowy telefonicznej, jest ostrzeganie przed fałszywym pracownikiem poczty. Następnie oszuści proszą o dokonanie przelewu na rzecz policji. Celem wówczas jest zabezpieczenie kwoty.

Gryfińska policja apeluje - żaden funkcjonariusz osobiście nie przychodzi po pieniądze oraz nie podaje numeru konta na który należy je przelać. Takie czynności wykonuje się tylko w komendzie policji.
Należy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście oraz nie wpuszczać ich do naszego mieszkania. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, jak i przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, zachowania, pojazdów jakimi poruszają się oszuści.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.